مهر نوشت:

فروشگاه‌های الکترونیکی که بازی‌های رایانه‌ای عرضه می‌کنند تا پانزدهم خرداد سال جاری مهلت دارند مجوز فعالیت خود را دریافت کنند.

 بر اساس مواد ۲۱ و ۲۲ قانون جرائم رایانه‌ای و مواد ۱ و ۲ قانون مجازات، اشخاصی که در امور سمعی و بصری فعالیت غیرمجاز دارند و فعالیت آن‌ها شامل «بند (ز) فهرست مصادیق محتوای مجرمانه» و «انتشار و سرویس‌دهی بازی‌های رایانه‌ای دارای محتوای مجرمانه یا فاقد مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی (بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای)» می‌شود، فعالیت آن‌ها مصداق محتوای مجرمانه بوده و از ادامه فعالیت ایشان جلوگیری خواهد شد.

فروشگاه‌های الکترونیکی که فعالیت آن‌ها شامل موارد فوق می‌شود، تا پانزدهم خرداد سال جاری مهلت دارند با مراجعه به سامانه www.ebazi.org جهت دریافت مجوز فروشگاه الکترونیکی اقدام کنند. بدیهی است که پس از اتمام مهلت یادشده، با فروشگاه‌های الکترونیکی که اقدام به دریافت مجوز نکرده‌اند، برخورد قانونی صورت گرفته و از فعالیت آن‌ها جلوگیری خواهد شد.

سال گذشته با دستور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، دکتر علی جنتی نظارت بر بازار بازی‌های رایانه‌ای مجددا به بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای محول شد. طرح ساماندهی فروشگاه‌های الکترونیکی در این حوزه نیز در همین زمینه صورت می‌گیرد.

 

 

5656

کد خبر 413561

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • محسن RO ۱۷:۰۸ - ۱۳۹۴/۰۲/۱۵
  1 6
  عالیییییییییییییییییییییییییییییی
  • بی نام IR ۰۸:۴۸ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۴
   3 0
   کجاش عالیه