قهرمانی : ضعف برخی مدیران شهری مشهود است / میلیاردها تومان بدون کارشناسی در قطار شهری کرج هزینه شد

دغدغه های کلانشهر کرج تمامی ندارد به خصوص وقتی پای صحبت اعضای شورای شهر نشسته و از گلایه های آنها در خصوص عدم مدیریت صحیح مدیران شهر می شنویم

نیوشا فتحی زاده خبرآنلاین - البرز: دغدغه هایی در رابطه با قطار شهری، مدیریت ضعیف مدیران سازمان های شهری و عدم ساماندهی مشاغل خدماتی در شهر مانند دکه های مطبوعاتی. مریم قهرمانی صارم عضو شورای شهر در این خصوص با خبرآنلاین گفت و گو کرد.
وی اظهار داشت: در حوزه قطار شهری، نمی شود به قاطعیت گفت کاری انجام شده یا نشده است، میلیاردها تومان بودجه شهر که حق مردم است در زیر زمین هزینه می شود بدون اینکه هیچگونه بازتابی داشته باشد.
قهرمانی افزود: بارها گفته ام و باز هم می گویم که مدیران قطار شهری باید در این خصوص به شورا پاسخ دهند که بعد از گذشت 13 سال، چرا هیچگونه کار کارشناسی انجام نشده و اینکه چند درصد کار تا کنون پیشرفته است؟
وی تاکید کرد: قطار شهری کرج، نیازمند ورود بخش خصوصی است و باید پیمانکارانی جهت تجهیز ایستگاه ورود کنند. روی صحبت ما این است که رسالت اصلی سازمان در این میان چه شده و چرا شرکت سایبر بدون اعمال تجربه های شرکت های پیمانکاری توانای دیگر و خودسرانه کار را به شرکت های خرد می دهد. در صورتی که می توان به بخش خصوصی امتیاز مشارکت در تجهیز قطار شهری کرج را داد، کما اینکه این کار در کلانشهرهای ایران اجرا می شود.
نایب رئیس کمیسیون عمران و خدمات شهر شورای کرج ادامه داد: موضوع قطار شهری به قدری مهم است که می توان سایر کارهای شهر مانند کفپوش کردن خیابان های شمال شهر، تعویض آسفالت ها و یا ایجاد تقاطع ها را کنار گذاشته و 60 درصد بودجه عمرانی تنها صرف قطار شهری کرد.
قهرمانی همچنین اشاره داشت: در هفته آتی، مدیر سازمان قطار شهری و شرکت مجری این طرح در صحن شورا حضور خواهند یافت تا علاوه بر ارائه توضیحات لازم بدانند که ما پیگیر این قضیه هستیم.
عضو شورای شهر کرج با ذکر اینکه یک جاهایی مدیریت بانوان به دلیل ریزبینی آنها در جستجوی مشکلات، به درد شهر می خورد توضیح داد: در شهر نیاز است که در شهر مدیریت واحد شهری و نظارت کلی بر دستگاه ها در خصوص چگونگی خدمت رسانی آنها اعمال شود تا شاهد بروز مشکلاتی جدی در شهر نباشیم.
وی ادامه داد: عوامل محترم سازمان میادین به خودشان بیایند و دکه های سطح شهر را ساماندهی کنند و در این خصوص سه اقدام اساسی باید از سوی سازمان مربوطه انجام شود، 1) مدیریت واحد شهری اعمال شده و واگذاری کیوسک ها تنها به یک سازمان داده شود. 2) بحث قیمت گذاری و بهای اجاره کیوسک ها کنترل شود و در این میان براساس سطح درآمد کیوسک ها، میزان اجاره آنها کارشناسی شود. 3) کنترل شود که در این کیوسک ها چه کارهایی انجام می شود. چرا که اکنون فیلم های مستهجن و یا مواد مخدر در این کیوسک ها رد و بدل می شود و من این موضوع را به چشم خود دیده ام.
قهرمانی تاکید کرد: در سازمان ها چه خبر است، یک سازمان باید برای شهرداری آورده داشته باشد، در صورتی که یکسره پول گرفته و هیچ کاری هم انجام نمی شود. همچنین هر سازمان از حیطه وظایف خود فراتر رفته و در کار سازمان دیگر مداخله می کند. به عنوان مثال سازمانی که ارتباطی به کارهای عمرانی ندارد، وارد این بخش می شود و این بی نظمی ها بیشتر سازمان های شهرداری را فرا گرفته است.

کد خبر 417363

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =