۱۱ نفر
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۳

اقتصادنیوز نوشت:

هیچ‌کس بدون رنج و ازخودگذشتگی نتوانسته پولدار شود؛ اما با اندکی سختی دادن به خود، و صرفه‌جویی در هزینه‌های غیرضروری، می‌توان پول بیشتری برای آینده کنار گذاشت و زندگی بی‌دغدغه‌تری را تجربه کرد؛ تنها به این فکر کنید که سال آینده پول بیشتری در جیب‌تان باشد.
در گزارش پایگاه اینترنتی کردیت، روش‌هایی ارائه می‌شوند تا با رعایت آنها از حالا تا یک‌سال آینده قطعا پولدارتر خواهید شد. قطعا مجبور نیستید تمام این شیوه ها را انجام دهید اما رعایت برخی از آنها هم می‌تواند تغییر بزرگی در زندگی شما ایجاد کند. از همه اینها مهم‌تر، اهدافی را که امسال به آنها دست می‌یابید، پله‌های پیشرفت و زمینه‌ساز موفقیت‌های بزرگ‌تر سال‌های آینده هستند؛ اما مهم‌ترین قدم همیشه شروع کردن است.

این هزینه‌ها را از زندگی خود حذف کنید
کاهش یا حذف برخی هزینه‌ها همیشه یکی از بهترین راه‌های بهبود وضعیت مالی محسوب می‌شود. از همین حالا سه هزینه‌ای را که معمولا بیش از سایر هزینه‌ها برای آن پول خرج می‌کنید را انتخاب کرده و آنها را از زندگی خود حذف کنید. این هزینه‌ها اغلب جزو هزینه‌های غیرضروری هستند. نگاهی به هزینه‌های اضافی نظیر سرویس‌های اضافی اینترنت یا تلفن‌همراه خود بیاندازید. همچنین بدنیست نیم‌نگاهی هم به هزینه عضویت در باشگاه یا اشتراک مجله‌ -که بدون استفاده مانده‌- بیندازید. حذف هزینه‌های غیر ضروری، بودجه بیشتری را در اختیار شما می‌گذارد تا آن را در موارد ضروری‌تری نظیر خدمات بهداشت و درمان یا پس‌انداز برای بازنشستگی هزینه کنید.

کارت اعتباری خود را در خانه بگذارید
اگر معمولا با کیفی پر از کارت‌های اعتباری به خرید می‌روید، اکنون زمان آن رسیده تا کارت‌های اعتباری خود را از داخل کیف‌پولتان خارج کنید و فقط در مواقع ضروری آنها را همراه خود داشته باشید. وقتی با پول نقد خرید کنید، میزان هزینه هایتان محدودتر می‌شود. بسیاری از افراد به‌طور غریزی از خالی کردن کامل کیف‌پول یا حسابشان دوری می‌کنند. درعوض، وقتی یک کارت اعتباری پر از پول در اختیارتان باشد، پول بیشتری خرج می‌کنید.

پس سعی کنید درهنگام خرید کارت‌های اعتباری خود را دست‌کم چند هفته در خانه بگذارید و ببینید این کار تا چه اندازه در هزینه‌های شما صرفه‌جویی می‌کند. درعوض از سود پولی که در حسابتان باقی می‌ماند نیز بهره‌مند خواهید شد.

وام یا پول جدیدی قرض نگیرید
همه افراد بدهکار، دوست‌ دارند زودتر از شر این بدهی‌ها خلاص شوند. اما اولین قدم برای رهایی از بدهی، گرفتن وام جدید یا قرض کردن دوباره نیست. بهترین راه تا قبل از اینکه بدهی جدیدی بالا آورید، این است که برای بازپرداخت و تصفیه بدهی‌ قبلی خود اقدام کنید. اگر از عهده بازپرداخت یکی از بدهی‌های خود برنمی‌آیید، از گرفتن وام یا قرض جدید خودداری کنید. داشتن بدهی ماهیانه کمتر، برای رهایی شما از بدهی موثرتر است. درنهایت، اگر بدهی جدیدی بالا نیاورید تمام بدهی‌های شما تصفیه خواهند شد و احتمالا این شیوه راحت‌ترین راه رهایی از بدهی‌هاست.

بدهی‌های خود را به شیوه گلوله برفی بپردازید
تقریبا تمام مشاوران مالی توصیه می‌کنند که ابتدا بدهی‌هایی که نرخ بهره بالاتری دارند را تصفیه کنید تا سریع‌تر از زیر بار بدهی خارج شوید. اما از نظر روانی، پرداخت بدهی‌ها با استراتژی موسوم به گلوله برفی، بسیار موثرتر است. بدین‌ترتیب، بازپرداخت بدهی‌هایتان را از بدهی‌های کوچک شروع می‌کنید و بلافاصله نتیجه آن را می‌بینید. بدین‌ترتیب، از بار روانی بر شما کاسته می‌شود و با اطمینان خاطر بیشتری بدهی‌خود را تصفیه می‌کنید. تصفیه بدهی‌های کوچک‌تر نه تنها منجر می‌شود تا گام بعدی را محکم‌تر بردارید، بلکه جریان پولی شما را نیز ارتقا می‌دهد زیرا دیگر بدهی‌های کوچک‌تر وجود ندارند. با پرداخت هریک از بدهی‌های کوچک، جریان پولی شما رفته رفته بهتر می‌شود.

هزینه‌های خود را 10 درصد کاهش دهید
حذف کلی برخی هزینه‌ها بسیار سخت است. اما به‌عنوان یک استراتژی جایگزین، به‌راحتی می‌توانید از هریک از هزینه‌های خود، بخشی از آن یعنی به‌طور میانگین 10 درصد را کم کنید. حتما می‌پرسید چرا میانگین؟ چون برخی از هزینه‌ها نظیر اجاره خانه یا قسط مسکن را نمی‌توان کاهش داد اما در عوض راههای بسیاری نظیر هزینه‌های خوراک، تفریح، تجهیزات، وسایل و حتی بنزین وجود دارد که می‌توان آنها را کم کرد. کم کردن هزینه‌ها پول بیشتری را برای شما آزاد می‌کند که می‌توان برای هزینه های مهم‌تر آنها را تخصیص داد.

هرماه 10 درصد از درآمد خود را پس‌انداز کنید
وقتی موفق شدید هزینه‌های زندگی خود را 10 درصد کاهش دهید، حال باید این پول را مستقیما به پس‌انداز اختصاص دهید. هدف اصلی از کاهش هزینه‌ها تنها یک رژیم مالی نیست، بلکه آزاد کردن سرمایه برای رشد استقلال اقتصادی است. می‌توانید پول صرفه‌جویی شده را مستقیما به یک حساب پس‌انداز منتقل کنید. قطع هزینه‌های زندگی گرچه ممکن است حس خوبی نداشته باشد اما رشد پس‌انداز و سرمایه‌گذاری فوایدی براتر از این احساس ناخوشی خواهد داشت.

وسایلی را که استفاده نمی‌کنید بفروشید یا اهدا کنید
یکی از بهترین روش‌های پول درآوردن، فروش چیزهایی است که نیاز ندارید یا از آنها استفاده نمی‌کنید. اغلب می‌توان این وسایل را با قیمت‌های مناسبی فروخت. در برخی مواقع، پولی که در این وسایل خوابیده بسیار بیشتر از پولی است که در حساب‌های بانکی خود دارید. اگر لوازمی دارید که فکر می‌کنید نمی‌توانید آنها را فروشید، آنها را به خیریه اهدا کنید.

معافیت‌های بیمه‌ای را افزایش دهید
اگر با کمک استراتژی‌های فوق پس‌اندازهای خود را افزایش دادید، اکنون شرایط بهتری دارید تا پوشش معافیت‌های بیمه‌ای خود را نیز گسترش دهید. این معافیت‌ها شامل بیمه مسکن، خودرو و حتی بیمه سلامت می‌شوند. با این‌کار سالانه مبلغ قابل توجهی صرفه‌جویی می‌کنید و پول بیشتری صرف سرمایه‌گذاری و پس‌انداز می‌شود.

امسال کمتر به سفر بروید
اگرچه این پیشنهاد اصلا جذاب نیست، اما یکی از بهترین شیوه‌های ارتقای وضعیت مالی محسوب می‌شود. از آنجا که یک سفر داخلی معمولی هم می‌تواند چند صدهزار تومان هزینه دربر داشته باشد، با صرف‌نظر کردن از سفر، حداقل برای یک‌سال، می‌توانید پول قابل توجهی پس‌انداز کنید. بدون سختی کشیدن و فداکاری نمی‌توان پولدار شد اما فوایدی که سفر نرفتن دارد این است که ممکن است آن هفته شما ظاهرا خراب شود اما بقیه زمان شما همچنان دست نخورده باقی مانده که بعدها می‌توانید از آن لذت ببرید. حذف هزینه سفر در یک بازه کوتاه مدت یکی از بهترین روش‌های ارتقای وضعیت مالی است؛ بدون اینکه مجبور شوید برای مدت طولانی خود را عذاب دهید.

هر زمان احساس کردید که انجام این روش‌ها برایتان ملال آور و سخت شده، به این فکر کنید که در آینده‌ای نه چندان دور که پولدار شدید چقدر احساس خوبی خواهید داشت.

3939

کد خبر 418536

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 35
 • نظرات در صف انتشار: 13
 • نظرات غیرقابل انتشار: 7
 • بی نام RO ۱۱:۲۹ - ۱۳۹۴/۰۲/۳۱
  45 35
  اصلش اینه کارت اعتباری رو همراه نداشته باشیم
 • سپهر IR ۱۲:۱۳ - ۱۳۹۴/۰۲/۳۱
  234 1
  کاملا برعکس من دقیقا این کار را کردم و الان هیچی ندارم جز یه پس انداز ناچیز که سال به سال ارزشش از نصف کمتر شد. تا می توانید بیشتر وام بگیرید و سعی کنید چیزی بخرید و هر چیزی را که دارید هیچوقت نفروشید چون اونقدر گران می شود که سال بعدش عمرا دیگه نمی توانید بخریدش
 • هموطن IR ۱۲:۱۶ - ۱۳۹۴/۰۲/۳۱
  244 3
  این متن ترجمه شده ی یه مقاله ی خارجیه...برای ایران جواب نمیده
  • بی نام A1 ۱۵:۴۱ - ۱۳۹۴/۰۲/۳۱
   22 3
   دمت گرم اومدم پایین همینو بنویسم دیدم شما زحمتشو کشیدی
 • احمد A1 ۱۲:۲۴ - ۱۳۹۴/۰۲/۳۱
  30 2
  آخه این چرت و پرتا چیه سرهم میکنید حالا پیش خودت فکر میکنی خیلی بارته حذف اشتراک مجله..‏‏ باباجون، عزیزم، آقای عزیز ما به زور داریم شکم خودمونه سیر میکنیم تو مثه که خیلی برنامه کودک میبینی
 • بی نام IR ۱۲:۳۶ - ۱۳۹۴/۰۲/۳۱
  23 8
  این مطلب مشخصا یک ترجمه‌ی صرف است که متن اصلی آن برای کشورهایی مثل آمریکا و کشورهای اروپای غربی نوشته شده و کوچک‌ترین کاربردی در کشور ما ندارد.
 • امیر IR ۱۲:۴۴ - ۱۳۹۴/۰۲/۳۱
  15 8
  بهترین راه برای پولدار شدن پس انداز در بانک وکاهش دستوری ارزش ان وسرمایه گذاری در بورس کشورمان تا کل پس انداز ازبین برود وبرگردی به قبل از پس انداز
 • مجيد شرافتي ۱۲:۵۱ - ۱۳۹۴/۰۲/۳۱
  14 1
  موافق نيستم چون نرخ تورم خيلي زياده
 • میان‌بر A1 ۱۳:۰۹ - ۱۳۹۴/۰۲/۳۱
  17 4
  صرافی باز کنید، دلار مصوب ارزان بگیرید و به مشتری گران بفروشید و حالش رو ببرید... دلاری ۶۰۰ ۷۰۰ تومان به جیب بزنید... ۱ سال که چه عرض کنم شش ماهه پورشه سوار می‌شوید...
 • امین A1 ۱۳:۱۳ - ۱۳۹۴/۰۲/۳۱
  6 3
  تسویه بدهی مجید جان دلبندم نه تصفیه بدهیتیتر سه سطر سه
 • آریا IR ۱۳:۲۷ - ۱۳۹۴/۰۲/۳۱
  10 4
  اختلاس
 • javad IR ۱۳:۲۹ - ۱۳۹۴/۰۲/۳۱
  3 5
  همین امروز خبری خوندم مبنی بر اینکه در استرالیا نرخ تورم منفی شده یعنی اینکه اگه جنسی سال قبل 100 ین بوده امروز مثلا 95 ین خریدو فروش میشه. و این از نظر اقتصاد دان های این کشور بد نیست و برای بعضی موارد توصیه میشود. البته شاید برای دراز مدت خوب نباشه.
 • مجید A1 ۱۳:۵۷ - ۱۳۹۴/۰۲/۳۱
  6 2
  این روش تو ایران جواب نمیده.
 • حمید IR ۱۴:۳۱ - ۱۳۹۴/۰۲/۳۱
  16 0
  من خودم از وام گرفتن بدهی بدم میاد واز هیچ بانکی وام نمیگیرم ولی تو کشوری که تورم گرانی بیداد میکنه وام گرفتن میتونه مفید باشه وخرید چیزهای باارزش چون شم هرچی امروز بخری برای آینده بهتراز فرداست من پراید سال 90 صفر 9 میلیون فروختم الان باید همون بخرم 21 میلیون تومان
 • مرتضی IR ۱۴:۳۳ - ۱۳۹۴/۰۲/۳۱
  10 1
  ترجمه کورکورانه یک متن خارجی جواب نمیده،آخه کی تو ایرانکارت اعتباری داره
 • بی نام A1 ۱۴:۵۸ - ۱۳۹۴/۰۲/۳۱
  13 1
  من یه فرهنگ لغت سال 87 گرفتم 10 هزار تومان، الآن شده 260 هزار تومان
 • مهران A1 ۱۵:۰۵ - ۱۳۹۴/۰۲/۳۱
  7 0
  آقا جان توروم رو چه کارش کنیم
 • بی نام A1 ۱۵:۳۱ - ۱۳۹۴/۰۲/۳۱
  11 0
  خوب خبر آنلاین تو که سانسور می کنی نظرات رو ولی خوب این ساده لوحانه ترین ترجمه ای بود که تا به حال دیدم مترجم احتمالن با کمک مترجم گوگل زودی یه چیزی بسته و حتی نیم نگاهی هم به معنای متن ننداخته و هیچ اطلاعات و دانشی هم از اقتصاد و جامعه ایران نداره هیچ حتی نمی دونه خودش چه جوری پول در میاره چه جوری خرج می کنه و اصلن معنی کلمات و عبارات رو هم نمیدونه مثلن نمی دونه کارت اعتباری چی هست اصلن آیا در ایران وجود داره اصلن باعث تاسف که همچین مطالبی منتشر میشه این توهین به شعور خواننده است
 • بی نام IR ۱۵:۵۶ - ۱۳۹۴/۰۲/۳۱
  6 3
  اول باید کار پیدا کنی که متاسفانه واس ما نیستتتتتت
 • امین IR ۱۵:۵۸ - ۱۳۹۴/۰۲/۳۱
  6 0
  من سالهای سال است این کارها را انجام میدم. هنوز که به جایی نرسیدم.
 • nima IR ۱۶:۲۶ - ۱۳۹۴/۰۲/۳۱
  7 5
  جواب گوی ماها نیست .البته که یکی از راه های پولدار شدن صرفه جویی است ولی مشکلی که خیلی از ما ها داریم اینه که نمیتونیم پول در بیاریم .شرایط شو نداریم .این چیز هایی که شما واسه پولدار شدن میگی باعث خندم میشه .اخه من با قطع اینترنت موبایلم یا باشگاه نرفتن پولدار میشم 11
 • بی نام A1 ۱۶:۲۹ - ۱۳۹۴/۰۲/۳۱
  10 2
  اینا که این میگه به درد ایران نمیخوره.مگه سالی چند بار مسافرت میریم که بخوایم کمش کنیم
 • بی نام IR ۱۶:۳۴ - ۱۳۹۴/۰۲/۳۱
  11 0
  مملکتی که توش تورم باید وام بگیری و سرمایه گذاری کنی من با گرفتن وام 30 درصد و مضاربه ایی صاحب خونه و زندگی شدم
 • با نام IR ۱۶:۴۳ - ۱۳۹۴/۰۲/۳۱
  4 2
  خب یعنی با انجام اینکارا من سال دیگه پورشه میخرم عایا؟
 • مقیمی A1 ۱۶:۵۷ - ۱۳۹۴/۰۲/۳۱
  11 2
  احتمالاً منظورش سال نوریه
 • بی نام IR ۱۷:۳۰ - ۱۳۹۴/۰۲/۳۱
  9 16
  البته اصل مطلب اینه که پول بدست خانمها نرسه
 • محمد A1 ۰۸:۲۷ - ۱۳۹۴/۰۳/۰۱
  22 3
  ما که اصلا سفر نمیرم و بازم بدهکاریم.خخخخ
 • بی نام A1 ۱۱:۴۲ - ۱۳۹۵/۰۷/۲۰
  20 1
  عنوان رو تصحیح میکنم "چگونه ظرف یک‌سال پولدار پیر افسرده غمگین تنها شویم؟"
 • بی نام A1 ۱۱:۰۵ - ۱۳۹۵/۰۷/۲۳
  9 2
  داداش چی نوشتی اخه حالا من ک میخوام پول دار شم و هیچ پولی ندارم ب چ دردم‌میخورع اخه دقت کن
 • رضا شايگان A1 ۰۵:۲۹ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۸
  4 7
  با سلام و احترام؛ ضمن احترام به همه نظرها،چنانچه اين مطالب براي من و شما مفيد نباشد دليل بر اين نيست كه براي عده اي مفيد نباشد. به نظر بنده اكثر مطالب كاربردي و مفيد خواهد بود فقط در صورتي كه با ديد ديگري به آنها بنگري.
 • بی نام A1 ۱۷:۴۳ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۰
  1 0
  اقا میخوام یک سال یا پنچ سال بیش از پنچ سال نع پولدارشم این کارارو کنم میلیونرم نمیشم چیکار کنم
 • هنر میلیاردری A1 ۱۵:۴۵ - ۱۳۹۶/۰۱/۱۷
  2 1
  چگونه میلیاردر شویم؟ کتاب هنر میلیاردری ، یکی از بهترین کتاب ها در زمینه کسب ثروت ، از راز های میلیاردر شدن می گوید . برای دریافت اطلاعات بیشتر وارد سایت شوید :
 • wexpim A1 ۰۷:۲۰ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۹
  2 1
  امروزه، کسب درآمد فقط نیاز به اندکی خلاقیت داره، درسته که همه جوانان از بیکاری و عدم درآمد گلایه دارند، اما اگر بشینیم و فکر کنیم و بدونیم الان جامعه به چه چیزی بیشتر احتیاج داره، فکر می کنم موفق تر خواهیم بود.
 • ناصر A1 ۱۹:۴۹ - ۱۳۹۶/۰۸/۰۸
  6 0
  سلام هرچی که تو دلم بود دوستان همه رو گفتن.اولا تو ایران یا ارث باید بهت برسه یا از راه خلاف پولدار بشی.منم الان ماندم با یه عالمه بدهی و قرض که آرزوم اینه بدهی هام رو پرداخت کنم.دیگه هیچی هم نمیخوام.خدا کنه دشمن سرمون هم بدهکار نباشه.آمین
 • علی IR ۱۷:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۵
  5 1
  دوستان من هم با نظرات شما موافقم این آقا سواد نداشته من بزودی یه اطلاعیه می دم و همه شما را کمک می کنم من راهش را پیدا کردم حتما کمکتون می کنم