جلسه هفتگی سخنگوی دولت با اصحاب رسانه امروز در ساختمان کوثر برگزار شد.

به گزارش خبرآنلاین نوبخت در جلسه هفتگی سخنگوی دولت در پاسخ به سوال خبرآنلاین مبنی بر اینکه هفته گذشته با برگزاری تجمعاتی در اعتراض به مذاکرات هسته ای به رغم عدم صدور مجوز برای این تجمعات و لغو برنامه های مجوز دار از جمله سخنرانی علی مطهری در کرج مواجه بودیم. برنامه دولت برای مواجهه با این اقدامات غیرقانونی چیست" اظهار داشت: با وجود اینکه رهبری این امکان را فراهم کرد همه دیدگاه ها نظرات خود را بیان کنند و در همین راستا در دانشگاه ها گفت و شنودهای دو طرفه ایجاد شد و صدا و سیما به طور موسع این برنامه ها را پوشش داد؛ انتظار می رفت پیام کسانی که دلواپس هستند فرصت داشته باشند دغدغه هایشان که برای دولت محترم است را مطرح کنند که البته به طور کامل مطرح کرده اند.

وی تاکید کرد: با این وجود برگزاری این تجمعات غیرقانونی بود و اینها باید بدانند این کار علاوه بر اینکه غیرقانونی است  بر مبنای نگاه امام خمینی و مقام معظم رهبری خلاف شرع هم هست. انتظار می رود گفته ها و رفتار این افراد با هم منطبق باشد وقتی به شرع اعتقاد داریم باید کار غیر شرعی انجام ندهیم.

نوبخت همچنین درباره لغو سخنرانی مطهری در کرج نیز گفت: صرف نظر از اینکه ایشان شخصیت فهیم و دلسوز انقلاب هستتند به عنوان یک فرد عادی هم باید امکان طرح سخنان ایشان وجود داشته باشد همانطور که اگر فردی بخواهد مخالف سخن بگوید این حق هم از طرق قانونی برایشان فرهم است و هم شاهد بودیم به طور غیر قانونی حرف هایشان را مطرح کردند.  بنابراین برای ایشان هم باید این حق وجود داشته باشد که نظرات خود را بیان کند.

نوبخت تاکید کرد: همه استانداران و فرماندارن موظف اند در راستای صیانت از ازادی بیان سخنرانان تلاش کنند و فرصت ایجاد کنند در راستای بیان آزاد همه نظرات. در همین راستا از وزیر کشور هم این انتظار می رود و ایشان نهایت تلاش خود را دارد ساز و کارهایی را فراهم کنند تا این موارد تکرار نشود.

به گزارش خبرآنلاین نوبخت در ابتدای این جلسه به تشریح عملکرد وزارت صنعت و معدن و تجارت در زمینه اجرای سیاست های مقاوتی پرداخت. وی تاکید کرد: در راستای اجرای اقتصاد مقاومتی دولت بر آن است که 6هزار میلیارد تومان در  سال 94 از اعتبارات جاری صرفه جویی کنیم و به  اعتبارات عمرانی بیفزایم.

وی افزود: در همین رابطه وزارت صنعت و معدن و تجارت توانسته در راستای افزایش تولید در بخش صنعت و در قست فولاد خام 7.4 درصد، محصولات فولادی 2.3 درصد و خودروهای سواری 55.9 درصد افزایش داشت و در صادرات همین بخش نیز  27 هزار خودرو صادر شد و رشد 190 درصدی داشت.

وی ادامه داد: واردات در این بخش نیز روند کاهند داشته است. از جمله برای مواد اولیه یک درصد و مواد مصرفی سی درصد کاهش واردات داشته ایم. واردات مواد غیرنفتی به  26.9 میلیارد دلار رسید و صادرات فرآورده های پتروشیمی هم رشد 32 درصدی داشته است.

نوبخت افزود:  وزارت صنعت برای اینکه بتواند در سال 94 شش هزار میلیارد صرفه جویی کند قرار است خرید خودروهای سواری داخلی را حداکثر به میزان 50 درصد از مبالغ فروش خودروهاهای اسقاطی را مجوز بدهد. همینطور هزینه سفر و ماموریت خارجی حداقل به میزان 50 درصد عملکرد سال قبل؛هزینه های مربوط به مامویرت ها و سفرهای داخلی به میزان 40 درصد عمبکرد سال قبل،هزینه های برگزاری هرگونه همایش و گردهمایی به میزان 80 درصد عملکرد سال قبل و هزینه های مواد مصرفی در ادارات به میزان 30 درصد عملکرد قبل صرفه جویی شود.

 

29214

 

 

 

 

 

 

 

کد خبر 421609

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 11
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 59
 • بی نام A1 ۰۵:۵۱ - ۱۳۹۴/۰۳/۱۱
  53 17
  وزیر کشور باید به شکل قاطع جلوی قطبی کردن جامعه از طریق تظاهرات خیابانی را بگیرد. اینها همه اش برای انتخابات است. تجمعات صنفی فقط باید اجازه فعالیت داشته باشند.
 • بی نام IR ۰۶:۳۹ - ۱۳۹۴/۰۳/۱۱
  48 12
  انسان های نترس همیشه راستگو هستند مطهری از انسان های نترس است
 • بی نام A1 ۰۶:۴۷ - ۱۳۹۴/۰۳/۱۱
  40 17
  آیا این تجمعات اردوکشی خیابانی نیست؟؟؟؟؟
 • محمد IR ۰۷:۰۴ - ۱۳۹۴/۰۳/۱۱
  34 10
  آیا برای تظا هرات اجازه می دهیم مجوز صادر می شود؟ مطمئن باشید میلیون ها آدم شرکت می کنند .
 • یوسف IR ۰۷:۳۸ - ۱۳۹۴/۰۳/۱۱
  59 12
  این نهایت دیکتاتوریست وقتی عده ای قلیل در انتخاباتی ازاد رای نیاورند هیچ پیروز انتخاباتی را بر نتابند.و این روال از زمان دوم خرداد 76 راه افتاده و هنوز نیز ادامه دارد .اگر مردم ولی نعمتند اگر حرف اخر را انتخاب مردم ارای مردم میزند چه دلیلی دارد با انواع و اقسام دروغ و تهمت و افترا بجان منتخبین مردم افتادن .هیچ این اعمال برای خدا نیست اینها همه تصمیمات محولیست که عده ای جوان انقلابی پر حرارت را به خیابان ها میکشند برای فحاشی به رئیس جمهور منتخب مردم به دولت برامده از مجلس و....دولت فعلی هم باید به راهپیماییهای ارام مجوز بدهد اما به موافقین مذاکرات هم در سراسر ایران اجازه راه پیمایی بدهد این حق مردم ایران است
  • محسن IR ۱۲:۲۱ - ۱۳۹۴/۰۳/۱۱
   12 6
   این توصیه را بار چندم است میگویم , چه کنم که تا بحال منتشر نکرده اند / / شعار های مردم را بار دیگر ببینید , خطاب آنها به آمریکاست نه دولت مگر قضیه فکت شیت / / همین مردم به دولت رای داده , و سعی دارند با نمایش قدرت ملی برای مذاکره کنندگان در میز مذاکره برگ برنده تهیه کنند / / ولی سیاست ضعیف برخی , حمایت مردمی را عامل اختلاف افکنی ساخته
 • امید A1 ۰۸:۱۸ - ۱۳۹۴/۰۳/۱۱
  دکتر احمدی نژاد زرنگ بود 4 تا توپ و تشر به امریکا و اسرائیل میزد و قیمت نفت را بالا نگه میداشت و پولش رو خرج پروژه های عمرانی و غیره میکرد و رونق اقتصادی نتیجه آن بود .
  • بی نام IR ۰۹:۱۸ - ۱۳۹۴/۰۳/۱۱
   49 4
   نمیدونم شما درآمدت از کجا بوده، ولی رونق اقتصادی ما و خیلیهای دیگه توی صنعت خودرو مدتهاست خوابیده. شرکتهای زیادی تعطیل شدند یا تعدیل نیرو کردند. شرکت ما با حداقل نیرو و کمترین اضافه حقوق هنوز مشغوله
  • بی نام IR ۰۹:۱۹ - ۱۳۹۴/۰۳/۱۱
   65 12
   در زرنگ بودنش شکی نیست البته در پر کردن جیب دور و بریاش نه رونق دادن به اقتصاد.باید تاسف خورد بحال تفکرات امثال شما.
 • علی DE ۰۹:۰۴ - ۱۳۹۴/۰۳/۱۱
  57 12
  دوست گرامی یعنی ما زمانه احمدینژاد رونق اقتصادی داشتیم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ بعضی از دوستان چه فراموش کار هستن
 • ali A1 ۱۲:۴۴ - ۱۳۹۴/۰۳/۱۱
  14 5
  چرا هشتگ روحانی تنها نیست رو تو خبرهاتون اعلام نمیکنید؟