رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام زنان را نیمی از جامعه توصیف کرد و گفت: زنان ایرانی مسلمان در طول تاریخ نشان داده اند که از لحاظ علمی و مدیریتی، ظرفیت های بسیار بالایی برای پیشرفت و مدیریت کارها در جامعه دارند.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی امروز در دیدار خانم شهیندخت مولاوردی و معاونین وی در معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و چند تن از زنان مسؤول در وزارتخانه ها بر این مطلب تاکید کرد.

وی با تشریح مشکلات واقعی مربوط به زنان درجامعه به ویژه زنان سرپرست خانوار، به معضل طلاق و بیکاری به عنوان نمونه این مشکلات اشاره کرد و گفت: برای ایجاد اشتغال باید برنامه های مدون و اجرای موفق داشته باشیم تا با همکاری جوانان تحصیلکرده دختر و پسر به رونق تولید برسیم.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با یادآوری مشکلات آموزش و پرورش برای احقاق حقوق معلم ها و حق معنوی دانش آموزان برای تحصیل در مقاطع عالی، گفت: معلم ها، قشر فرهیخته ای هستند که می توانند جامعه را به سوی فرهنگ خودباوری سوق دهند.

هاشمی رفسنجانی با تأکید بر نقش زنان در عرصه های سیاسی کشور به ویژه مقطع انتخابات گفت: زنان به عنوان نیمی از جمعیت هر جامعه ای می توانند در هر انتخاباتی به نامزدهای خود رأی دهند و اینکه زنان نامزد در انتخابات، رأی کافی را نمی آورند، به جماعت آنان در جامعه بستگی دارد.

وی با تأکید بر جانفشانی های ایثارگران به ویژه همسر و اعضای خانواده آنان برای اسلام، ایران و انقلاب گفت: ایثارگران و خانواده های آنها حق بزرگی بر گردن جامعه دارند و باید ادا شود.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام مشکلات اداری را برای رسیدگی به مسائل امور زنان و رفع مشکلات آنان، پیچیده و مزاحم خواند و گفت: همه باید برای تحقق اهداف انقلاب درباره زنان و ارتقای جایگاه آنان در جامعه تلاش کنیم.

وی برنامه ریزی های معاونت امور زنان و خانواده را برای تقویت نقش زنان جامعه و فراگیری عدالت اجتماعی در سراسر کشور مؤثر دانست و گفت: امیدوارم به کارهای خود ادامه دهید و زنان جامعه نیز با مشارکت در امور ثابت کنند که برای تعمیق اعتدال تلاش می کنند.

در ابتدای این مراسم، شهیندخت مولاوردی معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده و چند تن از خانم ها ضمن تشریح برنامه های معاونت، به بیان دیدگاه های خویش در خصوص مسایل مختلف مخصوص آموزش و پرورش، وزارت صنعت و مسائل ایثارگران پرداختند.

23220

کد خبر 423555

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =