سخنگوی قوه قضاییه از احتمال انحلال چند موسسه مالی خبر داد. این درحالی است که یکی دو روز پیش موسسه مالی-اعتباری میزان هم منحل شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ بلوای موسسه مالی میزان گویا قرار نیست در همین شرایطی که اکنون هست به پایان برسد و احتمال دارد این ماجرا دامنگیر چند موسسه مالی دیگر هم شود. 

غلامحسین محسنی اژه‌ای، معاون اول قوه قضاییه و سخنگوی این قوه، امروز در نشست خبری خود دراین باره گفت: در بانک مرکزی و ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی که قوه قضاییه نیز شرکت دارد، مسئله موسسات مالی غیر مجاز به صورت جدی دنبال می شود. این موسسات همه در یک ردیف نیستند و برخی توسط بانک مرکزی یا ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی، به قوه قضاییه  ارجاع شده اند. از جمله موسسه میزان، منحل شده و هیات تصفیه گذاشته اند.

او همچنین خبر داد که پرونده چند موسسه مالی دیگر هم در دست بررسی است: پرونده دو سه موسسه بزرگ از این دست رسیدگی است و بعید نیست انحلال آنها نیز به زودی اعلام شود. مقدماتی که اطلاع یافتم، اینها منحل می شوند. البته الزام نیز نیست که پرونده همه به دستگاه قضایی بیاید. برخی ادغام می شوند یا اگر شرایط داشته باشند مجوز می گیرند و بانک می شوند. اگر زیر بار قانون نروند، به قوه قضاییه منعکس می شوند و برخورد می کنیم.

پرونده موسسه مالی-اعتباری میزان پس از شکایت های متعدد سپرده گذاران این موسسه چند روز پیش به انحلال آن منجر شد. سرگذشت موسسه مالی میزان را در این خبر پیگیری کنید.

۴۷۴۷

کد خبر 423951

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =