۰ نفر
۲۲ خرداد ۱۳۹۴ - ۰۵:۵۵

اقتصادنیوز نوشت:

رکود در بازار خودرو به عواملی زیادی بستگی دارد. از این عوامل می‌توان به کیفیت و قیمت خودروها اشاره کرد. برخی کارشناسان خودرو در این حیطه از عجین بودن قیمت و کیفیت خودروهایی که در بازار داخلی ایران عرضه شده‌اند، می‌گویند. آنها موافق این هستند که خودروهای داخلی کیفیت پایینی دارند ولی می‌گویند قیمت این خودروها نیز، پایین است و یادآور می‌شوند که افزایش کیفیت افزایش هزینه‌بر است. 

این در حالی است که در حال حاضر نارضایتی مردم و برخی مسوولان برای قیمت بالای خودروهای ایرانی، همچنین رضایت نداشتن از کیفیت این خودروها، موجب حاکم شدن رکود در این بازار شده است. به طوری که این مساله باعث شده خودروهای چینی در این بازار بیشتر از گذشته حضور پیدا کنند و از پرمصرف‌ترین‌ها در بازار ایران تبدیل شوند.

در این خصوص محمدحسن شجاعی‌فرد، کارشناس بازار خودرو گفت: خودروهای داخلی دو مدل‌اند و همه آنها مثل هم نیستند. 

او بیان کرد: چون این بازار از بازارهایی است که در آن انحصار وجود دارد، همچنین امکان واردات برای افراد نیست در نتیجه این مساله باعث می‌شود قیمت‌ این کالاها نسبت به ارزشی که دارند، متفاوت باشد.

شجاعی‌فرد ادامه داد: قیمت بعضی از خودروها با کیفیتی که دارد، متعادل است ولی در بعضی از خودروهای عرضه شده، قیمت و کیفیت با هم نمی‌خواند.وجود انحصار در بازار خودرو موجب متفاوت شدن قیمت‌های این وسیله نسبت به کیفیت آنها شده است. این مساله باعث شده برخی خودروها نسبت به کیفیت و ارزش خود قیمت متعادل و برخی قیمت‌های نامتعادل داشته باشند.

همچنین اضافه کرد: البته ناگفته نماند که ایران از جمله کشورهایی محسوب می‌شود که در آن هزینه‌های تولید بسیار بالاست. 

3939

کد خبر 425085

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =