وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تعداد استفاده‌کنندگان از خدمات اینترنت را بیش از 9 میلیون نفر عنوان کرد و افزود: تعداد استفاده‌کنندگان از خدمات اینترنتی تلفن همراه نیز که تا قبل از دولت یازدهم 200 هزار نفر بود، در حال حاضر به 11 میلیون نفر رسیده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تعداد استفاده‌کنندگان از خدمات اینترنت را بیش از 9 میلیون نفر عنوان کرد و افزود: تعداد استفاده‌کنندگان از خدمات اینترنتی تلفن همراه نیز که تا قبل از دولت یازدهم 200 هزار نفر بود، در حال حاضر به 11 میلیون نفر رسیده است.

به گزارش خبرنگار ایسنا در منطقه مرکزی، محمود واعظی در جمع خبرنگاران به عزم دولت جهت توسعه فناوری اطلاعات اشاره کرد و با بیان اینکه فناوری اطلاعات زمینه‌ای برای توانمندسازی دیگر حوزه‌ها بوده و در فرایند کسب و کار تسهیل ایجاد می‌کند، این فناوری را پیشخوان توسعه دانست و گفت: دولت درصدد گسترش این فناوری در کشور است.

وی که برای حضور در همایش " امتداد امید" به استان مرکزی سفر کرده است، از بهره‌مندی بیش از 8 هزار روستای کشور از خدمات اینترنتی خبر داد.

واعظی افزود: ارائه این خدمات به روستاهای بالای 15 خانوار در دستور کار وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات قرار دارد به طوری که در سال گذشته بیش از 8000 روستا در نقاط مختلف ایران اسلامی از این خدمات بهره مند شدند و 25 هزار روستا نیز تا پایان امسال می توانند از خدمات اینترنت استفاده کنند.

وی با بیان اینکه 25 هزار روستا تا پایان سال 94 از این خدمات بهره‌مند خواهند شد، گفت: انتقال نسل چهارم تلفن همراه نیز در دستور کار این وزارتخانه قرار دارد و نسل سوم تلفن همراه نیز طی سال گذشته به 220 شهر کشور متصل شده است.

واعظی از افزایش ظرفیت انتقال خطوط بین شبکه‌ای از آغاز فعالیت دولت تدبیر و امید خبر داد و گفت: پهنای باند اینترنت از 700 مگابایت بر ثانیه در ابتدای کار دولت به 2400 مگابایت بر ثانیه رسیده است.

وی اعتبار هزینه شده جهت برنامه‌های وزارت ارتباطات از آغاز فعالیت دولت یازدهم را 80 هزار میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: سهم بخش دولتی از تامین این میزان اعتبار 25 هزار میلیارد ریال بوده و مابقی توسط بخش خصوصی تامین شده است.

او برنامه وزارت ارتباطات در این راستا را ایجاد بستر برای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی عنوان کرد و با تاکید بر لزوم همکاری مراکز آموزش عالی و پژوهشگران در راستای توسعه این فناوری در کشور افزود: بخش خصوصی و پژوهشگران باید فعالانه به این حوزه وارد شوند و البته ما نیز کمک به آنان را وظیفه خود می‌دانیم.

واعظی با تاکید براینکه دولت علاقه‌ای به افزایش تصدی‌گری، یا رقابت با بخش خصوصی نداشته و خواهان استفاده از پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های موجود برای تقویت فضای اشتغال و بهبود فضای کسب و کار در کشور است، افزود: ICT یکی از زیرساخت‌های توانمندسازی حوزه کسب و کار بوده و باید توسعه یابد.

وی راهبرد وزارت ارتباطات را تقویت تولید داخلی با استفاده از مشارکت مردم و شرکت‎های دانش‎بنیان عنوان کرد و از برنامه‌ریزی این وزارتخانه جهت توسعه سازمان فضایی ایران که به این وزارتخانه پیوسته است خبر داد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پایان ارسال یک ماهواره ایرانی به فضا برای پاسخگویی به نیازهای مختلف کشور را از جمله برنامه‌های در دست اجرای این سازمان عنوان کرد.

5656

 

کد خبر 425884

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =