عضو سازمان بسیج جامعه پزشکی: از مصرف گوشت خوک در برخی رستوران ها و مغازه ها جلوگیری کنید

ایرنا نوشت:

پزشک عمومی و عضو سازمان بسیج جامعه پزشکی تاکید کرد: دولت با نظارت ماموران بهداشت ، مانع از مصرف گوشت خوک با عنوان گوشت حلال شود.

دکتر مینو سادات محمود عرب با اشاره به ترویج گوشت خوک در برخی مکان ها از جمله رستوران ها و مغازه ها گفت: دولت می تواند با اطلاع رسانی به موقع در رسانه ها و شبکه های اجتماعی مردم را با مخاطرات ناشی از مصرف این گوشت آشنا کند.

به گزارش ایرنا ، اخیرا در برخی سایت ها خبرهایی مبنی بر فروش کالباس و ژامبون گوشت خوک آن هم با درج قیمت ، منتشر شده است به طوری که درگزارشی از یکی از این سایت ها به فروشنده ای اشاره شده است که مضنه هر کیلو کالباس با گوشت خوک و نیز گوشت گراز را هم ارایه داده است.

همچنین در این سایت ها محمود بهشتیان، مشاور رییس کل گمرک ایران به احتمال واردات این محصولات به صورت چمدانی از برخی مرزهای کشور اشاره کرده و گفته است: گوشت خوک، گراز و فرآورده های این ها ، شرعا حرام و واردات آنها به کشور ممنوع است.


تاثیرات گوشت خوک بر انسان

محمود عرب درباره تاثیرات مصرف گوشت خوک بر زنان ومردان اظهار داشت: مصرف این گوشت اثرات یکسانی بر زنان و مردان دارد و در زنان باردار منجر به سقط جنین می شود.
وی ادامه داد: اسهال خونی، یرقان عفونی، بیماری شبه باد سرخ، تصلب شرایین، دردهای مفصلی و مسمومیت ها برخی از بیماری های ناشی از مصرف گوشت خوک به شمار می آید.
وی گفت: در کشورهای اسلامی، گوشت این حیوان مصرف نمی شود، به همین دلیل پیامدهای آن نیز کمتر به چشم می آید، اما در کشورهای غربی اروپا، آمریکا این ممنوعیت اعمال نمی شود ولی با این حال بسیاری از مردم از مصرف آن دوری می کنند.

این پزشک عمومی ادامه داد: حتی در برخی کشورها مثل برخی قسمت های روسیه در اثر شیوع بیماری های مربوط به گوشت خوک که کرم ترکین یا ترشین نام دارد، مصرف این گوشت را ممنوع اعلام کرده اند.

 

47232

 

کد خبر 428640

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =