مدیرکل بهزیستی البرز با دعوت از کارخانجات موجود در سطح استان در مراسم گلریزان بهزیستی، گفت: در این صورت بهزیستی نیز بر اساس قانون در زمینه معافیت‌های مالیاتی به این واحدها کمک کرده و گواهینامه مسئولیت‌های اجتماعی به آنان اعطا می‌کند.

به گزارش تسنیم در کرج، افروز بهرامی با اشاره به اهم برنامه‌های اداره‌کل بهزیستی البرز در سال جاری اظهار داشت: از سال گذشته مسکن معلولان و زنان سرپرست خانوار و نیز اشتغال و توانمند سازی این افراد در اولویت فعالیت‌های این اداره کل قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه تلاش بهزیستی بر این است تا جامعه هدف خود را توانمند کند، افزود: هدف اصلی توانمندسازی، امکان امرار معاش و ارتقا سطح کیفی این معلولان و زنان سرپرست خانوار تحت پوشش بهزیستی است.
مدیرکل بهزیستی استان البرز با اشاره به اینکه تاکنون 3هزار واحد مسکونی به معلولان، زنان سرپرست خانوار و خانواده‌های تحت پوشش بهزیستی در استان واگذار شده، خاطرنشان کرد: در نظر داریم این اقدام را ادامه دهیم و مسکن‌های بیشتری به افراد تحت پوشش واگذار شود.
وی تصریح کرد: در راستای اشتغال این افراد مراکز و کارگاه‌های متعددی در مراکز اقامتی میان مدت و مراکز بلااستفاده بهزیستی راه‌اندازی شده و این افراد در آن مشغول به کار شده‌اند که ادامه این فعالیت‌ها نیز در دستور کار قرار گرفته است.
بهرامی با بیان اینکه 2 میلیون و 500 هزار نفر زن سرپرست خانوار در کشور وجود دارد، گفت: گفته می‌شود این تعداد تا افق 1404 به 4 میلیون و 500 هزار نفر می‌رسد که باید برای این موضوع برنامه‌ریزی و استراتژی مناسب داشته باشیم.
وی اظهار داشت: در مورد بازتوانی و توانمندسازی این افراد نیز برنامه‌ریزی‌های لازم انجام شده است.
مدیرکل بهزیستی استان البرز با بیان اینکه در ماه رمضان امسال نیز مطابق سال‌های گذشته گلریزان برگزار می شود، خاطرنشان کرد: امسال این مراسم با محوریت اصناف و صنعت برگزار می‌شود تا با همکاری آن‌ها کمک‌های لازم برای خانواده‌های نیازمند جذب شود.
وی با اشاره به اینکه از کارخانجات موجود در سطح استان دعوت می‌شود در مراسم گلریزان البرز به عنوان استانی صنعتی حضور داشته باشند، بیان کرد: ما نیز می توانیم بر اساس قانون در زمینه معافیت‌های مالیاتی به این واحدها کمک کرده و گواهینامه مسئولیت‌های اجتماعی به آنان اعطا کنیم.
بهرامی گفت: همه ما در ارتباط با بخش ضعیف نگه‌ داشته شده ساختاری و اجتماعی جامعه مسئولیت داریم.

4646

کد خبر 428686

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =