علیرضا جهانبخش بازیکن تیم ملی کشورمان و باشگاه نایمخن دیروز حدود 90 دقیقه مهمان خبرورزشی بود که بخشی از حرف‌هایش را در این مصاحبه می‌خوانید.

خبرورزشی نوشت: 

پيشنهاد برايتون را رد كردي. نمي‌ترسي كه باشگاه نايمخن به همين دليل برايت مشكل درست كند چون به هر حال شما دو ميليون يورو را از جيب آنها پراندي؟
باشگاه نايمخن نمي‌تواند براي من مشكلي درست كند چون زماني كه دو باشگاه هلندي خواهان من بودند آنها را باشگاه قبول نكرد و از طرف ديگر باشگاه برايتون خيلي زود از من جواب مي‌خواست و اصلاً امكان رفتن من با سرعت به برايتون وجود داشت. از طرف ديگر باشگاه نايمخن بايد خيلي هم خوشحال باشد كه من مي‌خواهم بهترين تصميم فوتبالي را براي خودم بگيرم. الان هم دو هفته‌ ديگر در تمرين جديد نايمخن حاضر مي‌شوم تا بعد ببينم چه اتفاقي مي‌افتد.

بعد از اينكه مديرعامل نايمخن عليه شما صحبت كرده كه نبايد پيشنهاد برايتون را رد مي‌كردي هواداران عليه او جبهه گرفتند؟
بله هواداران نايمخن از حرف‌هاي مديرعامل ما ناراحت شدند و با انتقاد از او گفته‌اند چرا علي در تيم ما نماند و كامنت‌هايي كه از هواداران‌مان خواندم همگي دال بر اين است كه من بايد در تيم‌مان بمانم و...

در حالي صحبت از ماندن در هلند مي‌‌كني که تيمي در هلند خواهان تو نيست.
چرا، من از دو تيم هلندي پيشنهاد دارم اما نام آنها را بر زبان نمي‌آورم چون مي‌خواهم اين پيشنهادها خيلي جدي شود.

چرا گفتي فوتبال خشن چمپيون‌شيپ (ليگ دسته اول انگليس) به سبك بازي تو نمي‌خورد؟
من هيچ وقت از واقعيت‌هاي فوتبال فراري نبودم. ليگ دسته يك انگليس، اتفاقاً قدرتي است و بازيكنان سرعتي مثل من خيلي به درد اين فوتبال مي‌خورند، از آن گذشته در فوتبالي بازي كردم كه حتي 2 دقيقه هم تايم خالي در تمرينات خودمان ندارم و بيشتر بحث من با برايتون بر سر زمان انتقال و بعضي مشكلات ديگر بود كه مانع رفتنم شد.

از كروش هم براي رفتن به برايتون نظري گرفتي؟
بله با كروش صحبت كردم. ايشان در صحبتي كه با من داشت گفت ليگ دسته اول انگليس (چمپيون‌شيپ) ليگي است كه فيزيكي است در حالي كه اعتقاد داشت در پستي كه من بازي مي‌كنم بازي‌ام خيلي به چشم نمي‌آيد و گفت ليگ برتر انگليس با چمپيون‌شيپ خيلي اختلاف دارد به همين دليل كروش مرا از رفتن به فوتبال دسته اول ليگ انگليس منصرف ساخت.

خيلي‌ها شما را مهدي مهدوي‌كيای كوچك مي‌دانند. در رابطه با اين قياس چه نظري داري؟
واقعاً علاقه خاصي به آقامهدي دارم. ديسيپلين، شخصيت و فوتبال آقامهدي واقعاً دوست داشتني بوده و هست به همين دليل افتخار مي‌كنم كه مرا با مهدي مهدوي‌کیا قياس مي‌كنند و مهدي مهدوي‌كيای كوچك مي‌دانند.

رابطه‌ات با سردار آزمون چطور است؟
رابطه‌ام با سردار آزمون بسيار نزديك است، اتفاقاً وقتي به فوتبال هلند رفتم خيلي تلاش كردم سردار را به هلند ببرم اما تصميم شخصي سردار اين بود كه بايد در فوتبال روسيه باشد.

فكر نمي‌كني آزمون در فوتبال هلند موفق‌تر بود؟
من معتقدم آزمون در فوتبال اسپانيا، انگليس، آلمان يا هلند بيشتر ديده مي‌شود اما به هر حال در بحث فوتبالي موارد زيادي وجود دارد كه بايد آنها را در نظر گرفت و حتماً خود سردار صلاح خودش را بهتر از هر شخص ديگري مي‌داند.

اگر پيشنهادی از ليگ ايران به تو ارائه شود قبول مي‌كني؟
من دو سال پشت سر هم از پرسپوليس پيشنهاد داشتم و مطمئناً آرزوي هر بازيكني است كه در ايران در يكي از دو تيم پرسپوليس و استقلال بازي كند اما فعلاً به پيشنهادات داخلي فكر نمي‌كنم چه بسا از آمريكا، قطر و... هم پيشنهاد داشتم اما چون هدفم بازي در فوتبال اروپا بود به آنها نپرداختم. اگر شرايط فراهم شد شايد در پايان فوتبالم به ايران بازگشتم و فوتبالم را در ايران به پايان بردم.

تيم ملي ما كه به جام جهاني رفت اما چرا تعداد لژيونرها اين قدر گم شده؟
ديده شدن يك بازيكن فقط جام جهاني نيست چون من و سردار بعد از بازي‌هاي تيم ملي جوانان به اروپا رفتيم؛ اتفاقي كه خيلي نادر است البته امسال هم بازيكناني مثل حاج‌صفي شانس داشتند كه لژيونر شوند. به هر حال اميدوارم تعداد لژيونرهاي ما بيشتر شود.

شما را مقصر گل سوم عراق به تيم ملي ايران مي‌دانند. در اين رابطه چه نظري داري؟
به هر حال در آن صحنه بايد احساس مسئوليت بيشتري می‌داشتم و آن گل را روي اشتباه خودم مي‌دانم، به همين دليل زماني كه ما گل سوم را زديم من خوشحال‌ترين بازيكن بودم چون اشتباهم هم جبران شده بود.

حرف آخر...
من خيلي تلاش كردم توقعات را بالا نبرم و پله به پله پيش بروم. آرزو دارم داماش هم روزي به ليگ برتر برگردد چون خودم را هميشه مديون اين تيم مي‌دانم و در واقع از آكادمي داماش به فوتبال اروپا رفتم. در كنار اين مسائل خيلي دوست دارم از مديربرنامه‌هايم امير هاشمي‌مقدم و خانواده‌اش كه برايم در هلند سنگ تمام گذاشتند تشكر كنم.

 

256 41

کد خبر 428803

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =