مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به برگزاری دهمین آزمون صلاحیت علمی و فنی ناشران در استان از افزایش تعداد ناشران گیلان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبر آنلاین به نقل از روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، فیروز فاضلی طی گفت و گویی اظهار کرد: در حال حاضر 131 ناشر در گیلان مجوز فعالیت دارند که از این میان 26 ناشر استان در سه ماهه نخست امسال فعال بوده‌اند.
وی با بیان اینکه مسوولیت حوزه نشر در ارتقای فرهنگ مسوولیتی خطیر است و بر همین اساس می‌بایست اهتمام ویژه ای در انتخاب ناشران صورت گیرد، گفت: دهمین آزمون صلاحیت علمی و فنی ناشران گیلان با شرکت 8 نفر از 12 متقاضی ثبت نام شده، صبح پنجشنبه 4 تیر در اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار شد.
فاضلی با بیان اینکه محدودیتی در تعداد انتخاب شدگان وجود ندارد و ملاک قبولی، کسب حدنصاب نمره در آزمون است، گفت: قبول شدگان آزمون تا پایان هفته جاری برای تشکیل پرونده به ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مربوطه معرفی می شوند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به برگزاری این آزمون به صورت فصلی، تصریح کرد: آزمون مذکور از متقاضیانی که در سه ماهه نخست سال جاری اقدام به ثبت نام کرده بودند به عمل آمد و علاقمندان جهت شرکت در دوره بعد آزمون صلاحیت علمی و فنی ناشران گیلان باید از طریق تماس با واحد امور فرهنگی این اداره‌کل اقدام نمایند.
وی اظهار کرد: متقاضیان دریافت پروانه نشر در صورت دارا بودن شرایط عمومی و شرایط خاص مانند شرط سنی (حداقل 25 سال برای افراد متاهل و 27 سال برای افراد مجرد) و مدرک تحصیلی (کارشناسی) و بومی بودن (ساکن استان گیلان) برای شرکت در آزمون صلاحیت علمی و فنی ثبت نام می شوند.

فاضلی در ادامه از انتشار 182هزار و 200 جلد کتاب در قالب 132 عنوان طی سه ماهه نخست امسال در استان گیلان خبر داد.
به گفته وی؛ 23 عنوان از کتاب های یادشده در 41 هزار جلد با موضوع کودک و نوجوان و 6 عنوان در هشت هزار و یکصد جلد در حوزه دین بوده است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان تصریح کرد: 122 عنوان از کتاب ها چاپ نخست و بقیه آنها چاپ مجدد؛ و همچنین 122 عنوان کتاب تألیفی و 10 عنوان ترجمه بوده است.
بنا بر این گزارش؛ ناشر شخصی حقیقی یا حقوقی است که با توجه به قوانین و مقررات موفق به اخذ پروانه نشر کتاب شده است و مسئول چاپ، توزیع و فروش کتاب می‌باشد.

کد خبر 430447

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =