۰ نفر
۶ تیر ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۳

روسیه از امضای قراردادی با دو شرکت فرانسوی و انگلیسی برای پرتاب ۶۷۲ ماهواره در مدار زمین خبر داده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، آژانس فضایی روسیه با شرکت های فرانسوی Arianespace و انگلیسی OneWeb قراردادی را برای پرتاب ۶۷۲ ماهواره اروپایی در مدار زمین امضا کرده است. روسیه با پرتاب ۶۷۲ ماهواره به دنبال تامین خدمات جهانی اینترنت باند پهن است.

بنا به گزارشات اعلام شده از سوی آژانس فضایی روسیه، این ماهواره ها به وسیله پرتابگرهای سایوز و از مرکز فضایی گویان فرانسه و بایکونور در قزاقستان و در فاصله زمانی بین سال های ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۹ میلادی به فضا پرتاب خواهند شد.

ماهواره های انگلیسی به شکلی ساخته شده اند که می توانند اینترنت باند پهن را در اختیار ساکنان سراسر جهان حتی نقاط دور افتاده ای که فاقد اینترنت باند پهن هستند، قرار دهند. این ماهواره ها با استفاده از ۲۱ پرتابگر سایوز به فضا پرتاب می شوند.

اطلاعات منتشر شده، نشان می دهد که این ماهواره ها از وزنی در حدود ۱۵۰ کیلوگرم برخوردارند و می توانند در مدار ۱۲۰۰ کیلومتری در بالای سطح زمین قرار بگیرند. همانطور که گفته شد، این ماهواره در سال ۲۰۱۷ میلادی پرتاب می شوند و ساخت آنها در شرکت های ایرباس فرانسه و فلوریدای آمریکا آغاز خواهد شد.

این موضوع در حالی است که چندی پیش یک شرکت امریکایی از پروژه دیگر با نام «پروژه اوترنت» (Outernet) خبر داده بود تا اینترنت رایگان را برای تمامی ساکنان کره زمین به ارمغان بیاورد. اوترنت، پروژه شرکتی در نیویورک به نام MDIF است که هدف آن ساخت و پرتاب صدها ماهواره مینیاتوری به مدار پایینی زمین به منظور انتقال اطلاعات میان این ماهواره‌ ها و صدها ایستگاه زمینی است.


5656

 

کد خبر 430470

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =