۰ نفر
۱۷ تیر ۱۳۹۴ - ۰۹:۳۰

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت:

مدیر گروه ایمنی و پایداری سدها گفت: با کنترل آب خروجی از سدها می‌توانیم کاهش در میزان آب ورودی به آن‌ها را مدیریت کنیم.

فرهاد ایمان شعار مدیر گروه ایمنی و پایداری سدها افزود: میزان بارش‌ها از ابتدای سال آبی تا هفته سوم تیرماه 182 میلی متر بوده که این رقم کاهش 19 درصدی نسبت به بلند‌مدت و 14 درصد نسبت به سال گذشته داشته است که همین امر سبب شده ورودی آب سدها در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 14 درصد کاهش و حجم پر بودن مخازن 54 درصد رسیده باشد.

وی در خصوص آب خروجی از سدها گفت: خروجی‌های آب سدها را با بهینه‌سازی مصرف آب کشاورزی و اصلاح مصرف کشت 7 درصد کاهش داده‌ایم تا ورودی آب به مخازن را تعدیل کنیم.

مدیر گروه ایمنی و پایداری سدها در ادامه اظهار داشت: در نقاطی از کشور که می‌دانستیم با کمبود آب مواجه خواهیم بود از قبل اطلاع‌رسانی کردیم و با توجه به بیمه کشاورزی اجازه کشت برخی محصولات آب‌بر داده نشد به همین دلیل توانسته‌ایم مصرف و خروجی آب را تا حدودی کاهش دهیم.

ایمان شعار در ادامه بیان کرد: تمام استان‌های ما در تنش آبی قرار گرفته‌اند که از این تعداد 17 استان تنش آبی ضعیف، 10 استان تنش آبی شدید و 4 استان بوشهر، فارس، گلستان و هرمزگان با گذر از تنش آبی شدید وارد مرحله کمبود آب شده‌اند.

ایمان شعار در ادامه با اشاره به آمار آب پشت سدهای تهران، بیان کرد: سد لار با 16 درصد آب در حدود 150 میلیون آب، سد طالقان 58درصد آب 240 میلیون آب، سد ماملو 65 درصد آب 270 میلیون آب، سد کرج با 98 درصد آب 180 میلیون آب، سد لتیان با حدود 68 میلیون در حدود 90 درصد آب دارد.

وی در پایان تصریح کرد: تمام تلاش ها صورت گرفته که تابستان امسال تنش آبی را در تهران نداشته باشیم که این امر همکاری مردم را می طلبد.
3939

کد خبر 434172

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 1
  • بی نام A1 ۰۹:۵۲ - ۱۳۹۴/۰۴/۱۷
    1 0
    امیدواریم به همکاری مردم