طبق آخرین آمار ارائه شده توسط شرکت شاپرک، در فصل بهار بیش از 2 میلیارد تراکنش از طریق درگاه های پرداخت الکترونیکی انجام شده است.

آخرین آمار شاپرک از تراکنش های الکترونیکی درگاه های موبایل، اینترنت و پایانه های فروشگاهی منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین بر اساس آمار شاپرک سه ماهه ابتدای سال جاری در کشور بیش از 2 میلیارد و 240 میلیون تراکنش از طریق سه درگاه پایانه های فروشگاهی، موبایل و اینترنت انجام شده است.

بر اساس این گزارش در اولین فصل سال بیش از 44 درصد از کل تراکنش های شاپرک در استان تهران انجام و 66 درصد نیز در سایر استان های کشور صورت گرفته است.

خردادماه امسال تراکنش های الکترونیکی انجام شده با کاهش 4 درصدی در استان تهران مواجه بود. اما در سایر استان ها این 4 درصد به صورت افزایش درآمارها ثبت شده است.

درگاه موبایل در فصل بهار بیش از 298 میلیون و 212 هزار بار برای پرداخت قبض و خرید شارژ مورد استفاده قرار گرفته است. اما سرویس خرید از طریق درگاه موبایل همچنان کمترین طرفدار را دارد. خرید از طریق این درگاه در سه ماهه ابتدایی سال تنها 1 میلیون و 630 هزار بار انجام شده است.

اما با وجود کسر کارمزد برای تراکنش مانده گیری این درگاه در سه ماه بیش از 118 میلیون و 650 هزار بار برای مانده گیری مورد استفاده کاربران قرار گرفته است.

پایانه های فروش یا همان دستگاه های کارتخوان فروشگاهی در سه ماهه ابتدای سال بالغ بر 197 میلیون و 350 هزار بار برای خرید شارژ و پرداخت قبض استفاده شده اند. تراکنش مانده گیری از طریق دستگاه پوز در فصل بهار تعداد 165 میلیون و 381 هزار تراکنش را به ثبت رسانده است. خرید از طریق درگاه پایانه های فروشگاهی بیشترین تعداد تراکنش را داشته است.

در فصل بهار تراکنش خرید که پرونده آن همچنان روز میز شورای پول و اعتبار مانده و بدون کارمزد انجام می شود بیش از 1 میلیارد و 227 میلیون و 351 هزار بار ثبت شده است.

درگاه اینترنت سومین درگاهی است که کاربران برای پرداخت قبض و خرید شارژ از آن استفاده می کنند. این تراکنش از روی درگاه اینترنت 139 میلیون و 124 هزار و 890 بار به ثبت رسیده است. اما خرید از طریق این درگاه با رشد کمی در خرداد ماه مواجه بود که می توان علت آن را خرید کتب درسی از طریق این درگاه دانست. تراکنش خرید از طریق درگاه اینترنت در فصل بهار امسال بیش از 42 میلیون و 759 بار انجام شده است.

22339

کد خبر 436817

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام A1 ۰۸:۰۱ - ۱۳۹۴/۰۴/۲۵
  1 0
  مانده گیری با کارمزد 120تومان ضرب کنید ببینید سر کجا میکنه بغیر از این که این پول به مدت شش ساعت هم از دست گاه پوز بصورت انی نمیاد سود سود سود
 • بی نام A1 ۱۱:۰۰ - ۱۳۹۴/۰۴/۲۵
  1 0
  من 22 هزارتومان از حسابم کم شد و به حساب فروشنده نرفت الان یک ماهه دارم هزینه موبایل و فکس اطلاعات حساب خرج میکنم کسی جوابگو نیست.
 • بی نام IR ۱۱:۲۶ - ۱۳۹۴/۰۴/۲۵
  2 0
  وقتي بانك مركزي با اين ظرافت توانايي تجزيه و تحليل اطلاعات مالي و تراكنش هاي بانكي را به خوبي انجام ميدهد لازم و ضروري بوده و هست كه در خصوص اعطاي تسهيلات بانكي و عدم بازپرداخت آن توسط گيرندگان تسهيلات هم با دقت نظر عمل كند .
 • بی نام RO ۱۷:۰۵ - ۱۳۹۴/۰۴/۲۵
  1 0
  ٤٤ درصد در تهران و ٦٦ درصد در شهرستانها ياد علي پروين افتادم نميدونم چرا