تحقیقات دانشمندان نشان می‌دهد کودکانی که دچار اگزما هستند با احتمال بیش‌تری نسبت به دیگران در زندگی آینده خود به مشکلات روفانی دچار می‌شوند.

تحقیقات دانشمندان نشان می‌دهد کودکانی که دچار اگزما هستند با احتمال بیش‌تری نسبت به دیگران در زندگی آینده خود به مشکلات روانی دچار می‌شوند.
دانشمندان معتقدند اثرات جانبی این بیماری پوستی مانند اختلال در خواب و افزایش خطر ابتلا به بیماری تب یونجه می‌تواند از مهم‌ترین دلایل بروز بیماری‌های روانی در این کودکان باشد.
یک تیم تحقیقاتی از Helmholtz Zentrum München آلمان زندگی 5 هزار و 991 کودک را که بین سال های 1995 تا 1998 به دنیا آمده بودند بررسی کرد.
دکتر جواچیم هاینریش کشف کرد که کودکانی که در دو سال اول زندگی خود دچار اگزما شده اند با احتمال بیش‌تری به بیماری‌های روانی خصوصا مشکلات احساسی دچار می‌شوند.
این نشان می‌دهد اگزما می‌تواند گسترش پیدا کرده و به مشکلات روحی و رفتاری در کودکان تبدیل شود.
هم‌چنین کودکانی که اگزمای آن‌ها در دو سال اول زندگی درمان نشود با احتمال بیش‌تری مستعد ابتلا به بیماری‌های روانی می‌شوند.
دکتر هاینرش گفت :ما متوجه شدیم که ابتلا به بیماری‌های روانی احتمالا جزئی از علائم ثانویه است که در دراز مدت کودکان را درگیر می‌کند.
به همین دلیل کارشناسان توصیه می‌کنند ابتلا به بیماری اگزما باید در سابقه پزشکی بیماران ثبت شود تا در صورت ابتلای فرد به بیماری‌های روانی بتوان تمهیدات کافی را برای درمان آن اندیشید.
تلگراف ، 13 فوریه

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 43712

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =