دلاور بزرگ از مرکز گردشگری و توریستی کیندرلی منگستائو قزاقستان بازدید می کرد در گفتگو با خبرنگاران گفت : کرانه جنوبی دریای مازندران از زیبایی های بی نظیر و سحر آمیز و همچنین تاریخ و فرهنگ گرانسنگی برخوردار است که می تواند یکی از بهترین مقاصد گردشگری برای 4 کشور همسایه در پیرامون دریا باشد .

به گزارش خبرگزاری خبرانلاین منطقه مازندران، وی افزود : این بار اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری مازندران در سفر به قزاقستان در قالب هیأتی به ریاست استاندار مازندران در شهر بندری آکتائو در کرانه شمال دریای خزر حضور یافت .

بزرگ نیا تصریح نمود: گروه گردشگری را فعالان بخش خصوصی در 3 بخش گردشگری دریایی ، گردشگری سلامت و برقراری خطوط پروازی همراهی می کنند .

مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری مازندران افزود : در بخش گردشگری دریایی در صورت آمادگی بخش خصوصی قزاقستان از طرف مازندرانی ها آمادگی کامل جهت راه اندازی تردد دریایی بین بندر آکتائو و بنادر مازندران وجود دارد تا حدی که برای ارائه خدمات مناسب به گردشگران و مسافران می توان ترمینال کسافری را برای دو طرف تعریف کرد.

بزرگ نیا تصریح نمود : موضوع خط پروازی و مذاکره با هواپیمایی اسکات قزاقستان از جدی ترین موضوعات مورد بحث دو طرف با نگاه به ایجاد خط پروازی آستاراخان - آکتائو - ساری خواهد بود .

وی اظهار داشت : در بخش گردشگری سلامت با توجه به ظرفیت بالای فنی و مهارتی و خدمات پزشکی در استان مازندران در مقایسه با قزاقستان هم به لحاظ وجود پزشکان حاذق و هم بیمارستانهایی که هم اکنون در عمل جراحی قلب باز و پیوند اعضا متضمن سلامت و درمان مراجعین می باشند مورد توجه قرار خواهد گرفت .

وی تاکید کرد : در مورد درمان ناباروری ، ظرفیت مرکز درمانی حضرت مریم در شهرستان ساری از جمله موارد قابل طرح و مذاکره است .

وی ابراز امیدواری نمود این سفر پیش درآمد مراودات عمیق تر و پی گیری موضوعات صنعت گردشگری استان مازندران با کشورهای حاشیه دریای خزر باشد.

نمایشگاه تخصصی جمهوری اسلامی ایران روز سی ام تیرماه در آکتائو قزاقستان گشایش یافت و امروز جمعه به کارخود پایان می دهد.

کد خبر 440032

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =