معاون امور تقنینی معاونت پارلمانی رئیس جمهور، تخلفات دولت قبل که مورد اشاره جهانگیری قرار گرفته را قطره ای از یک دریا خواند که شرح کاملش نیازمند نوشتن یک مثنوی 70 من است.

نسرين وزيري: وکيل محمود احمدي نژاد عصر ديروز از شکايت موکلش از اسحاق جهانگيري معاون اول دولت یازدهم به دليل آنچه که «اتهامات بی اساس علیه دولت قبل با هدف تخریب باورهای مردم و تشویش در اذهان عمومی» مي خواند خبر داد. ساعتي بعد، دفتر معاون اول در اطلاعيه اي اعلام کرد: «از طرح شکایت آقای احمدی‌نژاد در دستگاه قضایی استقبال نموده و مستندات تخلفات و سوءمدیریت‌های آقای احمدی‌نژاد را به مرجع قضایی تسلیم خواهیم کرد.» {اينجا}

محمدرضا خباز که در مجلس هشتم عضو هيات تطبيق قوانين و مقررات بود و در جريان صدها تخلف دولت هاي نهم و دهم در تدوين آيين نامه هاي اجراي قوانين مصوب و عدم ابلاغ و اجراي قوانين بود، در گفت و گو با خبرآنلاين، از نخستين شکايتي ياد کرد که به همراه 11 تن از نمايندگان مجلس عليه قانون شکني هاي دولت احمدي نژاد به کميسيون اصل 90 ارائه داده بود. شکايتي که اوايل عمر مجلس هشتم از سوي کميسيون اصل نود بايگاني شد. وي با بيان اينکه «مجلس هشتم اراده اي براي برخورد با تخلفات دولت احمدي نژاد نداشت»، افزود: تصور من اين بود که مجلس و به نوعي از او مي ترسيد. عده اي از نمايندگان از زبان «اتهام زن» او مي ترسيدند و معتقد بودند که بايد از تذکر به دولت حذر کرد، در غير اينصورت ممکن است احمدي نژاد اتهاماتي را بزند که نشود مساله را جمع کرد. کميسيون اصل نود به 10 مورد شکايت ما از رفتارهاي غيرقانوني احمدي نژاد، که زمينه اضمحلال کشور را فراهم مي کرد، رسيدگي نکرد و حتي به ما گفتند که شما اصلاح طلبان هنوز حاضر به تحمل مسائل نيستيد و قصدتان برخورد سياسي با رئيس جمهور است.

خباز افزود: شکايت ما بايگاني شد تا اينکه پس از 11 روز خانه نشيني احمدي نژاد و گارد گرفتنش در مقابل رهبري، مجلس کم کم به ماهيت او پي برد و مشابه شکايت ما را 12 نفر از اصولگرايان به کميسيون اصل نود بردند. ما هم اعتراض کرديم که چرا به اعتراض 10 ماه پيش ما رسيدگي نشد؟ نهايتا اين دو شکايت تلفيق شد و مجلس به اين شکايت راي داد و به قوه قضاييه ارجاع شد.

قوه قضاييه به شکايت نمايندگان مجلس هشتم از احمدي نژاد رسيدگي نکرد

نماينده مجالس ششم تا هشتم در پاسخ به اينکه چه پاسخي به اين شکايت از سوي قوه قضاييه داده شد؟، گفت: هنوز به آن رسيدگي نشده چون علي القاعده بايد از ما به عنوان شاکي دعوت مي شد و با گذشت حدود چهار سال از آن شکايت، هنوز خبري از رسيدگي به اين موضوع از سوي دستگاه قضايي نيست.

احمدي نژاد به کرات، مجلس را به توپ بست

او که از امضا کنندگان طرح سوال از رئيس جمهور هم بوده، پاسخگويي وي در جلسه علني مجلس را «به توپ بستن مجلس» مي داند و مي گويد: اگر يکبار فيزيکي مجلس در دوره مشروطه به توپ بسته شد، در عوض احمدي نژاد به کرات مجلس را به توپ بست!

معاون امور تقنینی معاونت پارلمانی رئیس جمهور ادامه داد: همه کارهاي آن دولت بويژه در قانون شکني، در بي توجهي به قوه مقننه و برخورد با قوه مقننه، در برخورد با مراجع تقليد و حتي بي حرمتي به مقام معظم رهبري و بر زمين گذاشتن فرمايشات ايشان و انحراف از برنامه چهارم و پنجم و تاخير در اجراي سياست هاي کلي نظام و ....بي سابقه بود.

....تا سيه روي شود هر که در او غش باشد

خباز که از شکايت احمدي نژاد از جهانگيري و پاسخ جهانگيري دال بر ارائه مستندات دولت گذشته، استقبال مي کرد، افزود: خيلي خوب شد که اين اتفاق افتاد. يکي از آرزوهاي ماهمين است که در مقبال حرف حساب ما و درد دلي که با مردم مي کنيم، خودش يا وکيلش عکس العمل نشان دهد و يک بار هم که شده پاسخگو باشد. به قول شاعر «خوش بود گر محک تجربه آید به میان، تا سیه روی شود هر که در او غش باشد».

به گفته وي، جهانگيري تنها قطره اي از درياي تخلفات احمدي نژاد را عنوان کرده و اگر بيم فراهم آوري موجبات بدبيني مردم به دولت ها وجود نداشت، مي شد مثنوي 70 من از تخلفات احمدي نژاد منتشر کرد. چرا که فقط شمارش قانون شکني هاي او يک کتاب مي شود و اگر مردم بدانند اوچه ها کرده، براي هر مورد تخلفش بايد يک هفته عزاي عمومي اعلام کنند.

خباز با اشاره به تخلفات پرشمار سازمان تامين اجتماعي در دولت گذشته، گفت: شما فقط رقم اختلاس هايي متعددي که پرونده هايشان در حال رسيدگي است را به 70 ميليون جمعيت ايران تقسيم کنيد، ببينيد که به هر کس چقدر مي رسيد؟ اما باز هم آقايان دو قرت و نيمشان باقي است و مدعي شکايت مي شوند.

درخواست سريال مناظره با احمدي نژاد در تلويزيون

نماينده سابق کاشمر با اعلام آمادگي براي مناظره با احمدي نژاد، خاطرنشان کرد: من که در مجلس بودم و الان هم دورادور دستي بر آتش دارم، مي دانم که نه يک مناظره، بلکه بايد يک سريال مناظره در صداوسيما بگذارند و من به عنوان ناقابل ترين فرد شاکي از ايشان اين موارد را در يک جلسه آن براي مردم بيان کنم تا مظلوم نمايي نکنند. مردم حقشان است بدانند که او در چه شرايطي کشور را تحويل گرفته و چگونه به دولت بعد تحويل داده است.

عقب گرد 15 ساله دستاورد دو دولت احمدي نژاد

به گفته معاون امور تقنینی معاونت پارلمانی رئیس جمهور، تحليل هاي اقتصادي امروز حاکي از اين است که اگر همه کشور دست به دست هم داده، تحريم ها تماما لغو شوند، اتفاق غير مترقبه اي از سيل و زلزله و جنگ و ... رخ ندهد و همه شرايط در کشور آرام باشد، 15 سال طول خواهد کشيد که کشور به سال 84 بازگردد! يعني زناني که دولت احمدي نژاد، اداره کشور را در اختيار گرفته بود. تازه اين خوش بينانه ترين پيش بيني است!

خباز در پايان ابراز تعجب کرد که چطور با چنين سابقه عملکردي، به خودشان اجازه داده اند در قبال افشاي يک قطره از حقايق تخلفاتشان، شکايت کنند. البته او بار ديگر از اين موضوع استقبال کرد و گفت: اميدواريم با اين اتفاق مردم بيشتر در جريان عملکرد دولت گذشته قرار گرفته و تاريخ و آيندگان هم در اين باره به قضاوت بنشينند.

2727

 

 

کد خبر 440072

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 13
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام A1 ۰۸:۳۷ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۵
  25 1
  میگم این روزا بازار " به هر ایرانی چقدر میرسه " خوب داغه نه؟ خدا کنه محقق بشه
 • بی نام IR ۰۸:۴۶ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۵
  47 3
  از قوه قضائیه عاجزانه می خواهیم تا این دادگاه را بصورت علنی برگزار کند. تا ما هم مستندات آقای معاون و دفاعیات رئیس جمهور قبلی را ببینیم. چه شود؟
 • محمد علی رضائییزد 09131593439 IR ۰۸:۵۶ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۵
  21 73
  بسمه تعالی اقای خباز گل کفتی ولی شل کفتی شما یادتان رفته که جناح شما در فتنه 88 چهل نفر را به کشتن داد شما یادتان رفته که کل استکبار وبی بی سی ووا و اسرئیل از فته حمایت کردند کوش مبارکتان فرمایشات حضرت آقادر خطبه نماز جمعه تهران را نشنید اکر هم میشنیدید توجه نمی کردید و تفسیر به رای می کردید البته ما نمی کوئیم دولت احمدی نژاد بی عیب بود او هم مانند تمام پدیده ها عیب داشت ولی رمز تقلب علیه نظام بود پلی بود برای عبور از آن جهت مقابله با نظام البته عزای عمومی یک هفته ای هم داشته ایم مانند فاجعه نخست وزیری وشهید قلابی بنام کشمیری وسکوت یک جناح وحمایت از عاملین وامرین آن ودر مورد بیانیه الجزایر طلب شما
  • بی نام A1 ۰۹:۱۶ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۶
   23 3
   ببخشید... شما کجا رو گرفتی؟ با کی کار داری؟
  • مجتبی A1 ۰۷:۲۶ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۷
   11 1
   شما کجارو گرفتی ؟ چیکار داری میای تو خواب خوش ما؟ خداییش اگه مناظره با احمدی نژاد بشه چی بشه ؟// بی صبرانه منتظر اون روزم
 • سعید A1 ۱۴:۲۸ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۵
  35 7
  واقعا الان مهم این نیست که چه شد باید راهی اندیشید که دیگر افرادر مثل ایشان زمام امور یک ملت را 8 سال در دست نگیرند
 • بی نام A1 ۱۶:۳۶ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۵
  49 8
  متاسفانه این سخن آقای خباز رو باید با طلا نوشت ::برای هرتخلف احمدی نژاد بایدیک هفته عزای عمومی اعلام کرد
 • مهدی مبهوتیان IR ۱۶:۵۹ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۵
  15 51
  جناب خباززمان تصدی آقای احمدی نژادحضرتعالی کجای این مملکت قرارداشتیدکه العان به یادتخلفهاوبرگزاری مراسم عزاداری افتاده ایدچرااکنون که رهبرصحبت ازهمدلی وهمزبانی میکندوهمه رابه دوری ازتفرقه وتنش ودودستگی که خواسته قلبی اسرائیل وآمریکاست هدایت میکندشما عکس عمل میکنیدواقعا چه هدفی ازانتشاراین مطالب دارید؟
 • امیر تبریز اوغلی IR ۱۷:۲۳ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۵
  24 3
  شعار چرا؟///؟؟مناظره بهترین راه هستش
 • سام A1 ۱۹:۳۳ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۵
  52 5
  احمدی نژاد باید جواب پس بدهد .
 • بی نام A1 ۲۰:۱۴ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۵
  27 3
  این دغل دوستان که میبینی، مگسانند گرد شیرینی
 • همو طن IR ۰۷:۵۸ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۶
  17 3
  لطفا از قوه قضایی در خواست نمایید تا در صورت امکان این جلسه به صورت علنی برگزار شود .
 • احمد ع ع ع A1 ۲۰:۲۶ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۸
  6 4
  اگه مردید. جلسه چه دادگاه علتی ب گزار کنیید. ما مشتاق زیارت دکتر احمدی نزاد هستیم. چرا اونهایی که بنفعتان رو سابت میارید. راست میگید حد اقلی از انتقادها رو هم رو سایت بیاورید