گفت و گوی زنده تلویزیونی رئیس جمهور شروع شد/ روحانی: انتخابات 92 یک رفراندوم بود/ 1

رئیس جمهور گفت: انتخابات خرداد 92 یک رفراندوم بود که نتیجه اش می گفت چگونه باید با دنیا برخورد کنیم. ما گفتیم درشت‌گویی پیروز نمی‌شود، درست گویی پیروز می شود و ما با این منطق راه درست گویی را انتخاب کردیم.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، حسن روحانی در گفت و گوی زنده تلویزیونی در پاسخ به این سوال که چقدر برجام را با آنچه وعده داده منطبق می داند، اظهار کرد: خوشحالم که فرصتی پیش آمده تا میهمان مردم ایران باشم. می خواهم به این ملت بزرگ به دلیل ایستادگی، صبوری و مقاومتشان خسته نباشید بگویم و تبریک بگویم به خاطر پیروزی های بزرگ شان پس از انقلاب شامل پیروزی انقلاب، پیروزی در دفاع مقدس و حالا پیروزی در مذاکرات.

وی سپس به دلیل جدی گرفتن مذاکرات از سوی دولت اشاره کرد: 777 روز از مصاحبه انتخاباتی من گذشته است. آنچه من آن روز فکر می کردم این بود که ملت ایران در همه صحنه ها پیروز بوده اما همان وقت گفتم که پیروزی در سایه همت مردم، رهنمودهای رهبری و تدبیر دولت محقق می شود.

روحانی ادامه داد: ما در قدم اول دیدیم که مذاکره می تواند اثرگذار باشد و این مذاکرات را بر مبنای مقاومت مردم و دستاوردهای دانشمندان هسته ای پیش بردیم.

رئیس جمهور با اشاره به حضور 73 درصدی در حماسه سیاسی انتخابات خرداد 92 اظهار کرد: انتخابات خرداد 92 یک رفراندوم بود که نتیجه اش می گفت چگونه باید با دنیا برخورد کنیم. ما گفتیم درشت‌گویی پیروز نمی‌شود، درست گویی پیروز می شود و ما با این منطق راه درست گویی را انتخاب کردیم.

روحانی خاطرنشان کرد: یک ماه بعد از ریاست جمهوری من به نیویورک رفتم و جهان عاری از خشونت و افراطی گری را پیشنهاد کردم که مورد موافقت ملت ها در سازمان ملل قرار گرفت و اولین گفت و گوی وزیر خارجه ایران با وزرای 1+5 در آن جا محقق شد.

وی گفت: اگر بخواهم یک کلمه پاسخ بگویم که پس از دو سال چگونه شد، دستاورد امروز بیش از تصور دیروز است. من آن زمان هم امید داشتم اما این موفقیت بیش از تصور من بود. و این امرمرهون هدایت های رهبر انقلاب وهنر و دانش لازم که مذاکره کنندگان ما بود.ما این راه تا پیروز های بزرگ تر ادامه می دهیم.

ادامه دارد...


29213

 

کد خبر 442538

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بی نام A1 ۱۸:۰۰ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۱
    1 0
    درود بر روحاني سلام بر ظريف