۰ نفر
۱۳ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۲:۴۲
تصویب کلیات طرح احداث تراموا در ارومیه

با آرای اعضای شورای هماهنگی ترافیک استان کلیات مطالعات احداث مرحله نخست خطوط تراموا درارومیه تصویب شد.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان غربی ، در این جلسه که با حضور سرپرست معاونت امور عمرانی استانداری آذربایجان غربی، فرماندار ارومیه، شهردار ارومیه و اعضای شورای هماهنگی ترافیک استان برگزار شد، مطالعات احداث خطوط تراموا در شهر ارومیه به تصویب اعضای این شورا رسید.

سرپرست معاونت امور عمرانی استانداری آذربایجان غربی در اين خصوص گفت: خطوط ریلی تراموا ارومیه در قالب 2 مسیر به طول 20 کیلومتر با هدف توانمندسازی ناوگان حمل و نقل عمومی در افق توسعه شهر، کاهش ترافیک، افزایش ظرفیت جابجایی مسافرمطالعه و در مدت 2 سال اجرا می شود.

علی اسلامنور افزود: براساس این مصوبه در مرحله نخست، خط شماره یک ازابتدای جاده دریا (شهرک گلمان ارومیه)، خیابان هفت تیر، میدان ولایت فقیه، میدان انقلاب، بلوار مدرس، بلوار شهریار، سه‌راهی ایثار تا پارک تخم مرغی شهرک ایثار به طول 9 کیلومتر در قالب 12 ایستگاه اجرا می شود.

وی ادامه داد: در مرحله بعدی نیز خط شمار 2 این پروژه ازمحدوده دروازه مهاباد ارومیه آغاز و درامتداد خیابان باکری، میدان ولایت فقیه، شهید مطهری، مدنی 2، میدان امام حسین(ع)، خیابان ارتش، خیابان حسنی - آهندوست، شهرک فرهنگیان و پارک تخم مرغی احداث می شود.

مدیرحمل ونقل و ترافیک استان نيز در این جلسه با اشاره به مطالعات جامع حمل و نقل و ترافیک استان و وضعیت ناوگان حمل ونقل عمومی شهر ارومیه گفت: ناوگان اتوبوسرانی ارومیه با داشتن عمر متوسط 12 سال در چند سال آینده برای ارائه خدمات به شهروندان نیازمند نوسازی و جایگزینی خودروهای فرسوده ای دارد که در حال حاضر بیش از 60 درصد آن ناوگان بالای 10 سال دارند و با توجه به هزینه های بالای خرید اتوبوس و هزینه های نگهداری آن شهرداری و مدیریت شهری را در آینده نزدیک با مشکل جدی مواجه می سازد .

پیمان آرامون افزود: به همین منظور با انجام مطالعات جامع حمل و نقلی و تاکید بر استفاده از سامانه های ریلی در مناطق جاذب سفر استفاده از خطوط ریلی تراموا معقول و بسیار ضروری است.

وی در ادامه در خصوص آمار تصادفات و تلفات جاده ای در استان نیز گفت: بر اساس آمار پزشکی قانونی در 3 ماه نخست امسال 25 نفر در حوادث رانندگی داخل شهرها جان باخته اند که این میزان در سال گذشته 29 نفر بود.

پیمان آرامون آمار کشته‌های حوادث رانندگی در جاده‌های روستایی استان در 3 ماه نخست سالجاری نسبت به مدت مشابه پارسال با 3 نفر کاهش 16 نفرعنوان کرد و افزود: بر اساس آمار منتشره از سوی سازمان پزشکی قانونی در همین مدت 67 درصد جان باختگان حوادث رانندگی دراستان با تحصیلات پایین تراز دوره راهنمایی هستند که این آمار بر نقش سواد وآگاهی رانندگان از قوانین رانندگی درکاهش میزان حوادث دارد و باید مورد توجه و اهتمام سازمان های مسئول قرار گیرد.

شهردار ارومیه نیز در ادامه این جلسه با تشریح برنامه های شهرداری ارومیه درساماندهی مبلمان شهری، ارتقاء و بهبود کیفیت ناوگان حمل ونقل عمومی شهر و توجه به مساحت زیست محیطی شهرارومیه گفت: براساس نتایج مطالعات جامع ترافیک ارومیه در سال 1386 و نتایج بهنگام سازی این مطالعات در سال گذشته و همچنین امکان سنجی سامانه های حمل و نقل ریلی در شهر ارومیه استفاده از سیستم های حمل و نقلی برای جابجایی 15000 نفر در ساعت در افق 1405 شهر ارومیه تاکید شده بود که با تصویب شورای اسلامی شهر و با بررسی سیستم های حمل ونقل کشورهای پیشرفته استفاده از خطوط ریلی تراموا دراولویت کارشهرداری ارومیه قرار گرفت .

محمد حضرت پوردرادامه افزود: برای اجرای مرحله نخست این طرح 180 میلیارد تومان اعتبار برآورد شده است .

 

کد خبر 443235

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =