معاون وزیر ارتباطات آذربایجان با اشاره به ماهواره این کشور که به زودی راه اندازی خواهد شد گفت: ایران برای تامین ارتیاطات خود در منطقه و جهان می تواند از خدمات آن استفاده کند.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، معاون وزیر و مدیر عامل شرکت ارتباطات زیرساخت کشور در دیدار با معاون وزیر ارتباطات آذربایجان بر همکاری های مشترک ارتباطی دو کشور تاکید کرد.

محمود خسروی با اشاره به نقش حاکمیتی شرکت ارتباطات زیرساخت گفت: این شرکت پس از خصوصی سازی مخابرات متولی امور حاکمیتی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است و ما به تمامی اپراتورها خدمات ارتباطی ارایه می کنیم.

وی افزود: ما روابط بسیار خوبی با آذربایجان داریم و در زمان تحریم نیز این همکاری و روابط ادامه داشت و ما مطمئنا این همکاری در آن شرایط را فراموش نمی کنیم.

خسروی با اشاره به موقعیت منحصر به فرد ایران در منطقه گفت: ما با 13 کشور هم مرز هستیم و از این رو می توانیم نقش موثری درترانزیت و تبادل ارتباطات برای کشورهای منطقه ایفا کنیم .

وی با اشاره به شرایط جدیدی که در دولت دکتر روحانی برای همکاری های منطقه ای فراهم شده است گفت: با این موقعیت جدید زمینه توسعه همکاریهای دو طرف بیش از پیش فراهم شده است و علاوه بر این بخش خصوصی کشور ما با بخش خصوصی آذربایجان همکاریهایی دارد که دو کشور باید زمینه گسترش این همکاریها را فراهم کنند و ما از توسعه این همکاریها استقبال می کنیم.

در ادامه التماس اف - معاون وزیر ارتباطات آذر بایجان با اظهار خشنودی از حضور در ایران گفت: با توجه به پایان شرایط تحریم شاهد موقعت خوبی برای کشور شما خواهیم بود، ما شرایط شما را برای تحریم درک می کردیم چرا که قبلا آن را تجربه کرده بودیم.

وی افزود: این دیدارها باعث تداوم ارتباطات بیشتر دو کشور خواهد شد و آمارهایی که برای برنامه های آینده و چهار ساله ارایه می دهید با شرایط جدید امکان پذیر خواهد بود و ماآمادگی برای همکاری در جهت تحقق این بر نامه ها را داریم.

او با تصریح بر این نکته که شرکتهای ارتباطی آذربایجان می توانند خدمات مورد نیاز ایران را ارایه دهند افزود: این شرکتها ازاین پس حضور بیشتری در این جا خواهند داشت.

معاون وزیر ارتباطات آذربایجان و هیات همراه، از بخش های مرکز مدیریت سوییچ، مرکز مدیریت دیتا و مرکزمدیریت انتقال در مجتمع انقلاب اسلامی بازدید کردند و از نزدیک با مدیریت شبکه ارتباطی کشور در شرکت ارتباطات زیرساخت آشنا شدند.


5656

 

کد خبر 443562

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =