۰ نفر
۱۹ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۹:۲۵

واحد مرگزی خبر نوشت:

بشر یازجی وزیر گردشگری سوریه و سعید اوحدی رئیس سازمان حج و زیارت جمهوری اسلامی ایران، امروز (دوشنبه) یادداشت تفاهمی را برای ازسرگیری سفر کاروان های زیارتی ایران به سوریه امضا کردند.

به گزارش واحد مرکزی خبر از دمشق، طرف سوری در این یادداشت تفاهم آمادگی خود را برای تهیه زیرساخت های مورد نیاز سفر زائران ایرانی به سوریه از جمله تامین امنیت زائران اعلام کرد.

اوحدی نیز تامین امنیت زائران را مورد تاکید قرارداد، و افزود، یک کمیته مشترک کارشناسی سه جانبه با حضور نمایندگان سفارت جمهوری اسلامی ایران، سازمان حج وزیارت و وزارت گردشگری سوریه حد اکثرتا سه ماه آینده این مسئله را بررسی خواهند کرد تا زمینه از سرگیری سفر زائران ایرانی به سوریه فراهم شود.

به گفته اوحدی درصورت تامین شرایط لازم سفرکاروانهای زیارتی ایران به سوریه پس از مراسم حج تمتع ازسرگرفته خواهد شد.
وزیر گردشگری سوریه هم ابراز امیدواری کرد که این یادداشت تفاهم زمینه ساز بازگشت تدریجی زائران ایرانی باشد.

یازجی افزود، نقش محوری در فعال شدن دوباره سفر کاروان های زیارتی برعهده بخش خصوصی دوکشور است و ما هم با تمام توان برای تامین این هدف تلاش خواهیم کرد تا سفر این کاروانها ازسرگرفته شود. 

همین موضوع امروز در دیدار رئیس سازمان حج وزیارت کشورمان با وائل حلقی نخست وزیرسوریه هم مورد بحث وبررسی قرارگرفت.سوریه پیش از بحران این کشور سالانه پذیرای بیش از یک میلیون زائرایرانی بود.

5252

کد خبر 445364

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =