واحد مرکزی خبر نوشت:


وزیر امورخارجه کشورمان در دومین دور سفر به کشورهای منطقه، پس از دیدار با نخست وزیر لبنان در بیروت، خواستار پاسخ مثبت کشورهای خاورمیانه به ندای گفتگو و همکاری برای مبارزه با تروریسم شد.

به گزارش واحد مرکزی خبر از بیروت، آقایی ظریف در دیدار نخست‌ وزیر لبنان در بیروت تاکید کرد: گفتگو بر اساس رفع نگرانی و توجه به خواست همه طرف‌های داخلی، راه‌حل مشکلات این کشور است.

وزیر امور خارجه کشورمان  افزود: همکاری بین همه گروه‌های لبنانی می‌تواند زمینه‌ساز پیشرفت مردم این کشور و منطقه باشد و ایران در این‌ باره از هیچ کمکی فروگذاری نمی‌کند.

وی در ادامه به نتایج مذاکرات هسته ای اشاره کرد و افزود: ایران با تکیه بر رویکرد گفتگو یکی از بحران‌های پیچیده جهانی را حل کرد و اکنون نتایج آن می‌تواند در خدمت ثبات و پیشرفت منطقه قرار گیرد.

نخست وزیر لبنان هم در این دیدار ضمن تاکید بر تقویت نقش مقاومت در همه جوانب معنوی، اجتماعی و سیاسی لبنان، گفت: معتقدیم تفاهم و توافق راه حل نجات لبنان از بحران است.

تمام سلام در ادامه تصریح کرد: لبنان باوجود تفاوت دیدگاه‌های داخلی در برخی از مسائل، همواره برای تقویت مناسبات خود با ایران گام برداشته است و آمادگی داریم در روابط دو کشور صفحه جدیدی بگشاییم.

وزیر امور خارجه کشورمان امروز در ادامه دیدارهایش در لبنان با رییس مجلس و  وزیر امور خارجه لبنان و نیز شخصیت‌های فلسطینی مقیم این کشور دیدار می‌کند.

آقای ظریف پس از برگزاری کنفرانس خبری با همتای لبنانی خود عازم دمشق خواهد شد.

سفر به پاکستان، هند و روسیه از دیگر برنامه‌های وزیر امور خارجه کشورمان در دور دوم سفرهای منطقه‌ای پس از پایان مذاکرات هسته‌ای است.

26149

کد خبر 445665

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =