تسنیم نوشت:

هیئت حل اختلاف قوا، ایراد دولت به قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر را رد و نظر مجلس شورای اسلامی را درباره این قانون تایید کرد.

محمد علی اسفنانی سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی  درباره نتیجه بررسی‌های ایراد دولت به قانون حمایت از آمران به معروف در هیئت حل اختلاف قوا اظهار کرد: ظاهرا، هیئت حل اختلاف قوا نظر خود را در این باره داده و نظر کمیسیون قضایی و مجلس شورای اسلامی را تایید و ایرادی که دولت گرفته بود را رد کرده است.

این عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: به این ترتیب دولت دیگر برای اجرا نکردن قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر، بهانه‌ای نخواهد داشت.به گفته اسفنانی، ظاهرا نظر هیئت حل اختلاف به دولت نیز ابلاغ شده است.

وی ادامه داد: روال قانونی است که قانون پس از تصویب از طربق مجلس شورای اسلامی به ریاست جمهوری ابلاغ می‌شود و رئیس‌جمهور نیز موظف است دستور اجرای قانون ابلاغ شده را ظرف 72 ساعت صادر کند. اگر احیانا ظرف این مدت، دستور اجرا صادر نشد، رئیس مجلس شورای اسلامی این کار را انجام می‌دهد.بعد از دستور رئیس مجلس و 15 روز پس از انتشار قانون، قوانین به مرحله اجرا در می‌آیند که در مورد قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر این روند طی شده است.

 

4242

کد خبر 445887

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =