افزایش 9 رشته دکترا و کارشناسی ارشد  به رشته های دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود

با موافقت شواری گسترش سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی ، 9 رشته در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا به رشته های دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود افزوده شد

به گزارش خبرگزاری خبرانلاین رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود با بیان این مطلب گفت : با موافقت شواری گسترش سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی 5 رشته ریاضی مالی ، حقوق بین الملل ، مهندسی مکانیک - طراحی کاربردی ، مهندسی پزشکی - بیومتریال و مهندسی پزشکی - مهندسی بافت در مقطع کارشناسی ارشد و 4 رشته شیمی تجزیه ، متالوژی ، زمین شناسی گرایش زیست محیطی و عمران - سازه در مقطع دکترا به جمع رشته های این دانشگاه افزوده شد .
دکتر احمد دزیانیان افزود : هم اکنون با افزایش این رشته ها ؛ تعداد رشته های دکترا به 21 عدد و کارشناسی ارشد به57 عدد رسید .
وی گفت : در راستای افزایش کمی و کیفی و ارتقای سطح آموزشی دانشگاه برای رشته های متعدد دیگری نیز جهت تصویب اقدام شده و هم اکنون مراحل قانونی خود را برای تصویب در سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی و وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری طی می کند .
دزیانیان خاطرنشان کرد : دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود دارای 290 عضو هیات علمی ثابت و همچنین تجهیزات آزمایشگاهی و کارگاهی وسیعی است و بستر های لازم برای افزایش رشته های چند نظمی و میان رشته ای را داراست و سعی بر این است تا بیشتر به سمت اخذ این رشته ها پیش برویم .
یادآوری می شود دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود با دارا بودن 188 رشته در مقاطع مختلف تحصیلی بیشترین سهم را در بین واحدهای دانشگاهی از این لحاظ داراست و به عنوان بزرگترین واحد دانشگاهی در استان سمنان محسوب می شود

کد خبر 446710

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =