مصلی نماز جمعه با رونمایی از نقش برجسته سوره مبارکه حمد معنوی تر شد

نقش برجسته سوره مبارکه حمد بر روی دیوار مصلی نماز جمعه صبح امروز با حضور جمعی از مسئولان شهری رونمایی شد تا با مزین شدن این مکان معنوی به آیاتی از کلام الله نوربخش قرآن مجید، بر رونق فعالیت های مصلی افزوده شود.

به گزارش خبرآنلاین البرز و به نقل از پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین علیرضا سعیدی رئیس دفتر امام جمعه، احمدرضا خلوصی مدیر منطقه 2 شهرداری کرج، الهام باقری مدیرعامل و جمعی از معاونین سازمان زیباسازی، معتمدین محلات و شهروندان حضور داشتند و طی آن پرده رونمایی از نقش برجسته سوره مبارکه حمد بر روی یکی از دیوارهای اصلی مصلی نمازجمعه کنار زده شد تا این اثر زیبای هنر نگاه نمازگزاران و عابرین پیاده را مجذوب خود سازد.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری کرج در حاشیه این مراسم با اشاره به اینکه دیوار مذکور با هزینه ای بالغ بر 13 میلیون و 900 هزار تومان طراحی شده است، طول دیوار را هشت متر و عرض آن را سه متر و 70 سانتی متر اعلام کرد.
الهام باقری با بیان اینکه نقش برجسته سوره حمد با استفاده از تکنیک نقاشی خط بر روی دیوار مصلی حک شده است، ادامه داد: با توجه به اینکه ایجاد نقش و نگار با کاشی در زمان های گذشته بیشتر از زمان حال مرسوم بوده و فرهنگ اصیل ایرانی رو به تحریف رفته، ضروری است تا از اینگونه طرح ها در سطح شهر بیشتر استفاده شود.
وی مناسب سازی فضاهای شهری مناسب با اعتقادات و فرهنگ هر شهر را امری مهم برشمرد و گفت: طراحی مناسب جلوه های بصری تاثیر بسزایی در ارتقای کیفیت زندگی شهری و آرامش روانی شهروندان دارد.
در ادامه حجت الاسلام و المسلمین سعیدی مسئول دفتر امام جمعه کرج به اهمیت نقش جلوه های اسلامی در سراسر شهر اشاره و عنوان کرد: یکی از مهم ترین آیتم های تاثیر گذار در تعلیم و تربیت استفاده از نمادهای اسلامی و دینی در جلوه های بصری است که در آرامش جامعه بسیار موثر می باشد.
وی در خصوص افزایش تزئین دیوارهای شهر با تابلوهای اسلامی بیان کرد: ایجاد اینگونه طرح ها موجب موفقیت جدی شهرداری در حوزه وظایف اجتماعی است.
این مسئول افزود: با توجه به اینکه مبلمان شهری ارتباط تنگاتنگی با زندگی مردم دارد، تلفیق طرح های زیباسازی، نورپردازی و مبلمان شهری با مبانی اسلامی، گام مثبتی به سوی ترویج فرهنگ اسلامی است.
مدیر منطقه 2 شهرداری کرج نیز در حاشیه این مراسم به ارزش طرح مذکور در محلی مرتبط با موضوع طرح اشاره و بیان کرد: دانش طراحی و کارشناسی آن در اجرای طرح در محلی متناسب کاری زمان بر و دشوار است که خوشبختانه سازمان زیباسازی به خوبی از عهده آن برآمده است.
احمدرضا خلوصی ادامه داد: سازگار ساختن فضاهای شهری با نیازهای افراد و ایجاد حس امنیت در شهر برای شهروندان از جمله وظایف مهم مجموعه مدیریت شهری است که سازمان زیباسازی به عنوان متولی این امر، این وظیفه سنگین را بر دوش کشیده است.
در پایان این مراسم، ناصر خدابخشی مسئول اجرای طرح نقش برجسته سوره مبارکه حمد بر روی دیوار ورودی مصلی کرج توضیحاتی را در خصوص ویژگی های طرح به مسئولان حاضر ارائه داد.

کد خبر 447130

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =