معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری در کارگروه تخصصی اموربانوان و خانواده، اجرای طرح اختصاص ساعت ورزش، ویژه بانوان شاغل در دستگاه‌های اجرایی را اجباری اعلام کرد.

به گزارش ایسنا در منطقه البرز، دکتر حجت اله ملاصالحی، عصر روز گذشته(26مرداد)، در «کارگروه تخصصی امور بانوان و خانواده استانداری» که در سالن شهدای البرز تشکیل شد، با اعلام این خبرگفت: اختصاص ساعت ورزش، ویژه بانوان شاغل که بخش قابل توجهی از ساعات کاری خود را در محل کار طی می کنند، امری ضروری است.
وی افزود: در رابطه با ورزش تا زنان جامعه ما به این باور نرسند که ماهیت ورزش تا چه میزان در کارکردها و نقش اجتماعی آنها تأثیرگذار است، تلاش‌های انجام شده در این حوزه به ثمر نمی‌نشیند.
ملاصالحی تصریح کرد: ورزش بانوان یک جریان تبلیغی نیست بلکه جریانی زیرساختی است و باید برای آن برنامه ریزی کرد.
وی ادامه داد: امکانات ورزش بانوان باید فراهم شود و اینکه در ماه چند ساعت و با چه کم و کیفی باید این مهم را اجرایی کرد از جمله موضوعاتی است که باید به آن پرداخته شود.
معاون استاندار البرز یادآورشد: طبق قانون، دستگاه‌های اجرایی ملزم هستند تا از سهم اعتبارات جاری، 30 درصد آن را به امر ورزش بانوان دستگاه متبوع اختصاص دهند و با تصویب آن در این کارگروه عملاً اجرای این طرح ضروری خواهد بود.
وی در پایان گفت: مصوبه مذکور که در این کارگروه به تصویب رسید جهت اجرایی شدن در شورای اداری استان جزو تکالیف مدیران قرار خواهد گرفت و بر این اساس بخشی از ساعت کاری بانوان به امر ورزش اختصاص پیدا خواهد کرد.

کد خبر 447674

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =