معاون مالی و اقتصادی شهرداری کرج اظهار داشت: دولت، شهرداریها و بخش خصوصی زنجیره های مهم تحقق توسعه پایدار هستند و اساسا بدون همکاری های فرابخشی نمی توان به آبادانی و عمران شهری امیدوار بود.

به گزارش خبر آنلاین البرز و به نقل از پایگاه خبری مدیریت شهری کرج ،فرج الله ایلیات اظهار کرد: تعاریف متعددی برای «توسعه پایدار» ذکر شده و کارشناسان از زوایای گوناگون به بحث و بررسی پیرامون راهکارهای تحقق این مفهوم توسعه ای در شهرها و کلانشهرها پرداخته اند. در مجموع معنا و مفهوم اصلی توسعه پایدار تامین نیازها و مطالبات شهروندان بدون خدشه دار شدن حقوق نسل های آینده و هدررفت منابع و سرمایه های مادی و معنوی موجود است. 

این معاون با تاکید بر اینکه مرکز البرز از فقر زیر ساخت ها در حوزه حمل و نقل و ترافیک رنج می برد، گفت: در همین راستا و به منظور جلب مشارکت بخش خصوصی در پروژه ملی مترو شاهد انتشار اوراق مشارکت از طریق بانک شهر هستیم که همشهریان گرامی با خرید این اوراق بی نام و معاف از مالیات می توانند دوشادوش مدیریت شهری برای رفع معضل ترافیک و جلوگیری از تخریب محیط زیست تلاش کنند.
ایلیات عنوان کرد: عوامل متعددی رسیدن به توسعه پایدار شهری را ممکن می سازد که از جمله آنها داشتن درآمدهای منطقی و مستمر است؛ مدیریت شهری کرج نیز با آگاهی از میزان تاثیرگذاری این مهم در صدد فراهم آوردن زمینه های دسترسی به درآمدهای پایدار و بهره مندی از آن است.
وی، برنامه ریزی به منظور تأمين نیازهای مالي را مهم ارزیابی کرد و افزود: تعریف مکانيزم هاي مختلف درون و برون سازماني که برای شهرداري آورده مالی داشته باشد از اهمیت فوق العاده بالایی برخوردار است؛ در نظام مالي و درآمدي آنچه اهمیت دارد، کاهش وابستگي به درآمدهاي ناپايدار است.
معاون مالی و اقتصادی شهرداری کرج در پایان گفت: تنها در صورتی که زمينه دستيابي به درآمدهاي پايدار شهري فراهم باشد، مي توان انتظار توسعه برنامه ريزي شده در سطح شهر را داشت.

کد خبر 449008

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =