نماینده کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی معتقد است: نباید همه مشکلات اقتصادی کنونی کشور را به گردن این دولت انداخت.

عبدالرضا مصری به مناسبت هفته دولت در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، در ارزیابی خود از عملکرد دو ساله دولت یازدهم، افزود: باید عملکرد دولت را با توجه به شرایطی که کشور در آن قرار دارد و همچنین شرایط که این دولت کشور را تحویل گرفت، بررسی کنیم.

وی ادامه داد: دولت در آغاز کار خود وعده‌هایی را به مردم داد که بر اساس شرایط و نیازهای روز بود و برخی از آنها محقق شد و برخی هم به دلیل شرایط کشور امکان تحقق نیافت.

عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه با اشاره به اینکه عملکرد دولت یازدهم را در چند بخش می‌توان بررسی کرد، افزود: دولت در بعد سیاسی بیشترین توان خود را بر مذاکرات هسته‌ای و رفع تنش با جهان گذاشت.

مصری عملکرد تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای ایران را مثبت ارزیابی کرد که هم حق هسته ای کشور را حفظ کردند، هم خطوط قرمز رعایت شد و هم توانستیم با دنیا و البته بجز برخی از کشورها همچون آمریکا که شرایط متفاوتی دارد، ارتباط برقرار کنیم.

این نماینده مجلس تاکید کرد: به علاوه در این مدت آقای ظریف و معاونین ایشان نیز در سفرهایی که به نقاط مختلف دنیا داشتند، توانستند با بسیاری از کشورها ارتباط خوبی برقرار کنند که جای تقدیر دارد.

وی به بعد اقتصادی عملکر دولت طی دو سال اخیر نیز اشاره و عنوان کرد: دولت در مهار تورم خوب عمل کردو جلوی رشد سرسام آور قیمت‌ها را گرفت. البته سیاست بسته دولت برای بانک‌ها که بخش سرمایه‌گذاری را در کشور تحت تاثیر قرار دارد، باعث شد رکود را هم در کشور داشته باشیم که بخشی از آن اجتناب ناپذیر بود.

مصری از اینکه دولت در حمایت از بخش تولید ضعیف عمل کرده انتقاد و یادآوری کرد: برای حمایت از تولید یا باید تسهیلات ارزان در اختیار آن قرار دارد که ما این شرایط را نداشتیم و یا تعرفه‌های واردات را بالا برد که تولید داخلی صدمه نخورد که در این حوزه ضعیف عمل شد.

عضو مجمع نمایندگان کرمانشاه اظهار کرد: اگرچه تیم اقتصادی کشور تیم باتجربه و توانمندی بود، اما انتظار ابتکار و نوآوری بیشتری را از آن داشتیم.

وی افزود: البته نباید این نکته را نادیده گرفت که با کاهش قیمت نفت و رسیدن به مرز حدود 40 دلار، دست دولت هم بسته و منابع محدود شد که این امر در شرایط اقتصادی کشور بی‌تاثیر نیست و اگر امروز در بعد اقتصادی مشکل داریم نباید همه آن را به گردن عملکرد دولت انداخت و اینکه گفته می‌شود همه مشکلات ناشی از سوءمدیریت‌ها است همواره درست نیست و شرایط هم بر عملکرد دولت بی‌تاثیر نبوده ‌است.

این نماینده مجلس در خصوص حوزه عمران و پروژه‌های عمرانی کشور نیز گفت: در این بخش هم طی چهار ماهه امسال در کل کشور یک ریال تخصیص اعتبار نداشیم که این هم ناشی از محدودیت مالی دولت است.

مصری در خصوص عدالت اقتصادی و اجتماعی نیز تصریح کرد: هنوز بین دریافتی و هزینه‌های مردم خصوصا برای قشر فرهنگی و بازنشسته کشور فاصله زیادی هست.

وی در خصوص عملکرد فرهنگی و اجتماعی دولت نیز گفت: در این بخش نیز برنامه خاصی از دولت بروز نکرد، اما انصافا دولت در بعد بهداشت و درمان بخوبی عمل کرد. البته دولت باید با اجرای طرح تحول سلامت هوای بیمه‌ها را هم داشته باشد.

مصری در ادامه انسجام داخلی تیم دولت را نیز مثبت ارزیابی کرد و گفت: البته گاهی وزرا به عملکرد حوزه هم انتقاداتی دارند که باید بین خود مطرح کنند و بروز بیرونی نداشته باشد.

وی در خصوص عملکرد دولت در استان کرمانشاه نیز اظهار کرد: تفاوت چندانی بین شرایط کشور و استان وجود ندارد، اما مردم کرمانشاه خصوصا در بحث پروژه های عمرانی توقع بیشتری از دولت داشتند، زیرا هنوز پروژه‌های مهمی مانند راه آهن، مونوریل و ... در کرمانشاه به سرانجام نرسیده است.

 

کد خبر 449746

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =