احمدعلی بهاور در گفتگو با خبرنگار ان در هفته دولت ضمن اشاره به اجرای پروژه پیشگیری و کنترل بیماری های جنگلی در منطقه جنگلی دامغان اظهار داشت: این پروژه از سال گذشته با پیشنهاد کارشناسان در سطح 100 هکتار آغاز و با اجرای این پروژه قسمتی از جنگل های آلوده پاکسازی شد

به گزارش خبرگزاری خبر انلاین احمد علی بهاور رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دامغان از اجرای پروژه پیشگیری و کنترل بیماری های جنگلی در منطقه چنگی در شمال شهرستان خبر داد و گفت: این پروژه در منطقه با عنوان زیر پروژه قطع سرشاخه های آلوده به گیاه نیمه انگلی اورس واش به مرحله اجرا در آمد.
وی تصریح کرد: برای اجرای اولیه این پروژه 90 میلیون ریال اعتبار و از محل اعتبارات اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان هزینه شده است.
این مقام مسئول در اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دامغان تقویت پوشش گیاهی، حفاظت از گونه با ارزش اورس، جلوگیری از توسعه آلودگی آفت اورس واش در منطقه چنگی در شمال شهرستان را از اهداف اصلی اجرای این پروژه بیان کرد.
بهاور یادآور شد: سطح جنگل های موجود در شهرستان دامغان به میزان 80 هزار و 303 هکتار بوده که از این میزان 60 درصد آن را درختان اورس تشکیل می دهد.
وی به دیگر برنامه های اجرا شده در بخش جنگل های دامغان اشاره داشت و افزود: پروژه جنگل کاری طزره در 13 هکتار با هدف توسعه جنگل باحصارکشی ، احیاء و پوشش گیاهی جنگل ها ی زاگرس جنوب و با اعتبار 90 میلیون ریال، و تجهیز و نگهداری از پارک جنگلی ولی عصر(عج) و جنگلکاری مشارکتی در 185 هکتار در منطقه دیباج و کلاریز مهمترین برنامه های اجرا شده از سوی واحد جنگل اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان است.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دامغان در خاتمه گفت: همچنین در طی سالجاری و در راستای حفاظت و احیاء جنگل های شمال، ایرانی و تورانی اجرای زیر پروژه های احیاء و غنی سازی جنگل، مراقبت، نگهداری و تغییر الگوی مصرف سوخت فسیلی جنگل از سوی واحد جنگل اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دامغان پیگیری و در دستور کار این واحد قرار دارد.

کد خبر 450044

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =