میزان نوشت: محمدمهدی زاهدی طی مصاحبه‌ای درباره جلسات اخیر کمیسیون برجام با تیم‌های هسته‌ای ایران در 2 دوره گذشته اظهار کرد: نظر کمیسیون این است که محورهایی مانند حقوق بین الملل، تحریم ها و آثار اقتصادی آن، غنی سازی، تحقیق و توسعه و ... مورد بحث قرار گیرد.

 عضو کمیسیون رسیدگی به برجام در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه در چارچوب منافع ملی نظر کمیسیون رسیدگی به برجام را به صحن علنی مجلس ارائه خواهیم داد تصریح کرد: استنباط برخی بر این است که کمیسیون برجام به دنبال بررسی بند بند این توافق است که کاملا اشتباه است بلکه این کمیسیون به دنبال آن است که یک نظر دقیق کارشناسی در این حوزه ارائه دهد که در صحن علنی مجلس بتوانیم یک تصمیم گیری کلان و خوبی داشته باشیم.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس گفت: با دعوت از تیم های مذاکره کننده فعلی و قبلی کشورمان، به دنبال آن هستیم که بتوانیم نظرات کارشناسان را تا حدودی اخذ کنیم و این کار را در جلسات هفته آینده این کمیسیون نیز ادامه خواهیم داد تا بتوانیم ابعاد مختلفی از این توافق را شناسایی و مباحث جدید بیشتری را آشکارا کنیم.

زاهدی درباره سوال خود از رییس سازمان انرژی اتمی کشورمان پیرامون محدودیت‌های حاصل شده در یکی از بندهای برجام مبنی بر ساخت 200 سانتریفیوژ از نوع IR8 پس از 8 سال از اجرای توافق نیز گفت: دکتر صالحی در این جلسه اعلام کردند که یک توافق جنبی در این زمینه وجود دارد که دست ما را در ساخت سانتریفیوژ از سال پانزدهم این توافق باز خواهد گذاشت که ما نیز در کمیسیون برجام خواستیم این توافق نامه به کمیسیون برجام برای رسیدگی هرچه بیشتر ارائه گردد.

عضو کمیسیون رسیدگی به برجام در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قطعا در روزهای آینده ابعاد جدیدتری از این توافق بررسی خواهد شد، تصریح کرد: ما به دنبال آن هستیم که بتوانیم در یک فضای کاملا کارشناسانه نظرات خود را ارائه دهیم و جزء به منافع ملی به چیز دیگری فکر نمی کنیم.

 

17302

 

کد خبر 450444

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بی نام A1 ۰۶:۲۶ - ۱۳۹۴/۰۶/۲۱
    0 0
    و جزء به منافع ملی به چیز دیگری فکر نمی کنیم. شما گفتی ملت ایران هم باور میکنه