ایلنا نوشت: عضو شورای نظارت بر صداوسیما گفت: اجازه پخش تبلیغات میزان و پدیده از سوی مراجع صدور پروانه فعالیت موسسات مالی داده شده است.

سیدرمضان شجاعی‌کیاسری در توضیح انتقادهای برخی نمایندگان از پخش تبلیغات موسسه‌های مالی متخلف همچون میزان اظهار داشت: صداوسیما برای پخش تبلیغات تلویزیونی حتما باید از مرکز صدور مجوز موسسه‌های مالی استعلام بگیرد و در خصوص میزان و پدیده نیز بنابر اعلام سازمان صداوسیما٬ اخذ استعلام صورت گرفته بود.

وی افزود: بنا بر بررسی‌های بنده اجازه پخش تبلیغات میزان و پدیده از سوی مراجع صدور پروانه فعالیت موسسه‌های مالی داده شده است.

عضو شورای نظارت بر صدا و سیما با انتقاد از عملکرد بانک مرکزی یادآور شد: متولی امور ارزی و پولی کشور بانک مرکزی است که متاسفانه به دلیل بی‌نظمی‌های اداری، موسسه‌های مالی اعتباری از مراجعی مجوز فعالیت دریافت می‌کنند که اساسا صلاحیت صدور مجوز ندارند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: متاسفانه امروز شاهدیم نیروی انتظامی و بسیاری از نهاد‌ها و سازمان‌های فاقد صلاحیت نسبت به صدور مجوز برای فعالیت موسسه‌های مالی و اعتباری اقدام می‌کند و این در حالی است که بانک مرکزی از گردش پول و میزان سرمایه‌گذاری این موسسه‌ها بی‌خبر است.

شجاعی کیاسری در پایان گفت: بخش اعظم نوسان‌های اقتصادی و مشکل تورم کشور به خاطر پول‌های هنگفتی است که بدون اطلاع بانک مرکزی وارد چرخه اقتصادی می‌شود. با این‌حال بنا بر قانون جدید تمامی موسسه‌ها مالی و اعتباری مکلف شدند که زیر نظر بانک مرکزی فعالیت کنند.

۴۷۴۷

کد خبر 450488

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بی نام A1 ۱۱:۰۲ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۵
    14 2
    اگر از مراجع مالی استعلام دریافت کردید پس چرا می گویید موسسه میزان مجوز ندارد؟ چرا مردم بیچاره باید تاوان این همه بی نظمی و بی قانونی و .. را بدیم؟