پورمحمدی:احزاب کشور باید به صورت عمقی بازنگری شوند

آیین رونمایی از کتاب درآمدی بر فقه تحزب در نظام اسلامی با حضور حجت الاسلام پور محمدی دبیرعالی جامعه روحانیت مبارز، حجت الاسلام علی بنایی رئیس موسسه آموزش عالی طلوع مهر و حجت الاسلام محسن مهاجرنیا نویسنده این اثر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی موسسه آموزش عالی طلوع مهر، مهاجرنیا با عنوان اینکه ایران اسلامی در حال حاضر دارای حدود 200 حزب است، گفت: پس از ترکیه در طول 40 سال گذشته از کشورهایی بودیم که احزاب فراوانی در آن فعالیت دارند.وی خاطرنشان کرد: درآمدی بر فقه تحزب در نظام اسلامی یک کار ابتدایی است که اساتید باید روی این موضوع کارکنند.

 احزاب به صورت عمقی بازنگری شوند
دبیرعالی جامعه روحانیت مبارز نیز در این مراسم گفت: با توجه به اینکه کتاب درآمدی بر فقه تحزب در نظام اسلامی با پژوهش علمی و کاربردی به تالیف رسیده است کار بسیار ارزشمندی به شمار می رود و قابل تقدیر است.

وی با بیان اینکه نظام اسلامی براساس رای مردم شکل گرفته است، عنوان کرد: در نخستین سال پیروزی انقلاب اسلامی ایران در حالی که با درگیری های مختلف مواجه بودیم احزاب مختلفی فعالیت داشتند و در همان زمان پنج انتخابات در کشور برگزار شد که رکورد مردمی ترین نظام دنیا به ثبت رسید.

دبیرعالی جامعه روحانیت مبارز با عنوان اینکه اقدام امام راحل در برگزاری پنج انتخابات در نخستین سال پیروزی انقلاب اسلامی ناشی از یک اراده و دکترین مجرب بود، تصریح کرد: این کار بسیار بزرگ است و نمی توانیم از عظمت این کار سخن بگوییم.

وی با عنوان اینکه حزب جمهوری اسلامی در نخستین روزهای انقلاب شکل گرفت، عنوان کرد: در حال حاضر بیش از 100 حزب داریم که باید بازنگری عمیقی روی آن شکل بگیرد و در این راستا لازم است که قدردان اندیشه و تولید باشیم.

1717

کد خبر 451427

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =