استاندار آذربایجان غربی : اولین اقدام دولت یازدهم ، ایجاد کارگروه ویژه برای احیای دریاچه ارومیه بود

سعادت استاندار آذربایجان غربی گفت : اولین اقدام دولت تدبیر و امید بعد از روی کار آمدن تشکیل کارگروه ویژه برای احیای دریاچه ارومیه بود.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان غربی ، قربانعلی سعادت استاندار آذربایجام غربی در 43 امین کنگره بزرگداشت شهدای دانشگاه تبریز و علوم پزشکی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا گفت : برگزاری مراسم بزرگداشت یاد شهدا برای زنده نگه داشتن راه شهیدان است و ما باید با برگزاری چنین مراسماتی یاد و خاطره آنها را زنده نگه داریم.

وی افزود : در زمانی که استان آذربایجان غربی درگیر اختلاف و مسائل امنیتی و مناقشات سیاسی بین مسئولان بود دانشگاه تبریز با تربیت فارغ التحصیلان توانست تاثیر شگرفی بر کشور و منطقه بگذارد که از آن جمله شهید عطایی با شگرد خاص خود وحدت و انسجام را به این استان بخشید ، که اکنون وی را میتوان بنیان گذار همدلی و همزبانی در این استان نامید.

استاندار آذربایجان غربی تصریح کرد : بعد از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی بدلیل اختلافات بوجود آمده در زمان صدام در کشور عراق مهاجران زیادی از این کشور بسوی استان ما سرازیر شدند و حالا مسئله داعش در منطقه بعنوان یکی از مسائل مهم تلقی می شوند بطوری که در سال 93 نزدیک به ده هزار و در پنج ماهه سال 94 بیش از 20هزار نفر از مهاجرین کشورهای شرقی که در حال گذر از مرز استان ما برای پیوستن به این گروه بودند دستگیر شدند.

سعادت گفت : مسئله دریاچه ارومیه یکی از بحث های جدی و اصلی منطقه و بعنوان یکی از تالاب های بین المللی به شمار می رود و خوشبختانه دولت تدبیر و امید بعنوان یکی از اولویت های مهم خود احیای این دریاچه را قرار داده است.

استاندار آذربایجان غربی افزود : دانشگاه های تبریز ، ارومیه و همکاری دانشگاه صنعتی شریف در حال کار و تحقیق برای احیای هر چه سریع تر دریاچه هستند و دولت نیز در این شرایط تنگنای مالی توانسته بودجه این اقدام را تامین کند. در همین راستا و در هفته دولت توانستیم 1357 هکتار آبیاری قطره ای برای باغات اطراف دریاچه افتتاح کنیم.

وی اظهار داشت : درآمد سرانه مردم در استان آذربایجان غربی 40 درصد از میانگین کشوری کمتر است و تورم در استان در حالی که وزیر اقتصاد 15 درصد اعلام کرده 18.6 درصد است . وضعیت سلامت و سواد نیز میانگین پائینی دارد و باید با توجه ویژه بتوانیم میانگین استان را بهبود ببخشیم.

سعادت بیکاری در آذربایجان غربی را 40 درصد عنوان و تصریح کرد : در ابتدای دولت نزدیک به 1700 میلیارد تومان بدهی به پیمانکاران و پروژه های موجود داشتیم که تلاش داریم با مدیریت بدون پول تا پایان دولت به پرداخت این بدهی ها اقدام کنیم.

کد خبر 453698

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =