حجت الاسلام مصلحی گفت: دستگیری این تروریست حاصل یک حرکت مدیریت اطلاعاتی 5 ماهه است.

به گزارش ایرنا،حجت الاسلام مصلحی ساعاتی پس از انتشار خبر دستگیری ریگی دریک کنفرانس خبری گفت: حضور میلیونی مردم ما در راهپیمایی 22 بهمن، اقتدار جمهوری اسلامی را نشان داد و این اقتدار زمینه ساز موفقیتی مانند دستگیری ریگی شد.

به گزارش خبرآنلاین مهم ترین محور سخنان وزیر اطلاعات عبارت است از:

 • دستگیری سرکرده گروهک تروریستی نشان از شکست این قدرت‌ها دارد. ماهیت تروریستی این قدرت‌ها نشان می‌دهد که آنها از تروریست‌ها حمایت می‌کنند. اقدام اخیر آمریکا، رژیم صهیونیستی و برخی کشورهای اروپایی در حمایت از تروریست ها نشان داد آنها درصدند منطقه را تبدیل به محل امنی برای تروریست‌ها کنند.
 • ریگی در پرواز دبی به قرقیزستان دستگیر شده است. دبی در این ماجرا فضاحتی داشت که نشان می‌دهد رژیم صهیونیستی با استفاده از آمریکا و اروپا درصدد تبدیل منطقه به محل امنی برای تروریست‌ها است. این موضوع فضاحتی است که نمی‌توان بر آن سرپوش گذاشت.
 • خبر دستگیری ریگی ملت را خوشحال کرد و البته پیگیری‌های ما نشان داد این فرد از سوی سرویس‌هاس اطلاعاتی آمریکا،رژیم صهیونیستی و برخی کشورهای اروپایی پشتیبانی می‌شد.
 •  این عکسی است که این تروریست را 24 ساعت قبل از دستگیری در یکی از مقرهای آمریکایی‌ در افغانستان نشان می‌دهد.سربازان گمنام امام زمان (عج) در این هنگام ریگی را کنترل می‌کردند و او را دنبال کردند تا در منطقه مورد نظر دستگیرش کردند.
 • این کارت شناسایی این شرور است که در پاکستان توسط آمریکایی‌ها تهیه شده. گذرنامه وی هم توسط آمریکایی‌ها در افغانستان برای او تهیه شده است که در سفر اخیر خود نیز از آن استفاده کرده است. ریگی برای رفت و آمدهای خود در کشورهای مختلف از این گذرنامه استفاده می‌کرده است. این نیز ویزای فردی به نام حمزه یکی از همراهان ریگی است که در دبی برای او صادر شده است.
 • وزارت اطلاعات با برخی از سرویس‌های اطلاعاتی منطقه پیرامون این موضوع مذاکره داشته است. یکی از سرویس‌های اطلاعاتی منطقه به ما گفت: اطلاعات ما حاکی است که ریگی با برخی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا در ارتباط بوده و به آن کشورها سفر کرده است. همچنین او در آوریل 2008 با فرمانده نیروهای ناتو در افغانستان ملاقات داشته و این فرمانده در این دیدار از علاقه خود به ایده بلوچستان بزرگ سخن گفته است.
 • با اطلاعاتی که ما دریافت کردیم، مطلع شدیم در همه این دیدارها از ریگی خواسته شده سلسله عملیات‌هایی را علیه مقامات ایرانی انجام دهد.
 • ریگی در ژوئن و ژوئیه 2008 از تنگه جب الطارق به یکی از کشورهای اروپایی برده شده است که هماهنگی این سفر را انگلیسی‌ها با همکاری آمریکایی‌ها انجام داده‌اند و از او درخواست انجام عملیات تروریستی را داشته‌اند.
 • اسناد دیگری در آینده نزدیک ارایه خواهد شد.اقداماتی که ریگی انجام می‌داده با خط دهی سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا، موساد، سرویس‌های اروپایی و دیگر سرویس های اطلاعاتی بوده است.
 • اقدامات تروریستی مانند حمله به اتوبوس مسافربری، انفجار در مسجد از جمله اقدامات تروریستی ریگی است. این شرور در رسانه‌هایی مانند BBC و VOA به این جنایت‌ها افتخار می‌کرد. آمریکایی‌ها و انگلیسی‌ها هم این اعمال تروریستی را جزو افتخارات این فرد می‌دانستند.
 • ریگی با هماهنگی موساد در دبی اقداماتی را انجام داد از جمله این که او به دنبال به شهادت رساندن عضو حماس در دبی بود. سرویس‌های اطلاعاتی مانند موساد به دنبال این بودند منطقه را به محل امنی برای تروریست‌ها تبدیل کنند و در این راستا می‌خواستند ریگی را از دبی به مراکزی ببرند و با او مذاکراتی داشته باشند و به او خط دهی کنند.
 • ما هشدارهای قابل توجهی را به سرویس‌های اطلاعاتی انگلیسی، آمریکایی و دیگر کشورها داده بودیم تا برای دستگیری این فرد با ما همکاری کنند اما باز هم اقتدار جمهوری اسلامی ایران ثابت شد به طوری که بدون همراهی آنها سربازان گمنام امام زمان (عج) توانستند در اقدامی ارزشمند و حساب شده و همچنین با انجام مدیریت اطلاعاتی این طرح را در مکان‌های مختلف همراهی کنند و او را در فضای جمهوری اسلامی دستگیر کنند تا در اختیار دستگاه قضایی قرار گیرد.
 • به دستگاه‌های اطلاعاتی آمریکا و جهان سلطه هشدار می‌دهم دست از حمایت تروریست‌هایی که دستشان به خون انسان‌های بی‌گناه آلوده است بردارند زیرا این موضوع رسوایی بزرگی را ایجاد می‌کند. جمهوری اسلامی ایران حق خود می‌داند این موضوع را از مجامع بین المللی هم پیگیری کند.
 • ملت ایران اجازه نخواهند داد قدرت‌هایی که زمانی با تجاوز و عملیات نظامی به اهداف خود نرسیده‌اند،امروز با ترور به اهداف خود برسند.
 • امروز مردم ایران، وجود مقدس آقا امام زمان (عج) و مقام معظم رهبری از این خبر خوشحال هستند.
 • مصلحی همچنین از دستگاه‌های مختلف نظامی و انتظامی که در دستگیری این شرور همکاری و همراهی داشتند تقدیر و تشکر کرد.
 • دستگیری این تروریست حاصل یک حرکت مدیریت اطلاعاتی 5 ماهه است. بعد از شهادت سردار شهید شوشتری این اقدامات آغاز شد که امروز هم با موفقیت به نتیجه رسید.
 • اسناد ما در نوع ارتباطاتی که ریگی با آمریکا، اروپایی‌ها و غیراروپایی‌ها داشته است بسیار متقن و محکم است، مطمئنا اگر در بازجویی‌ها اسناد را ببیند باور نمی‌کند کما این که هنگام دستگیری هم باور نمی‌کرد او را دستگیر کرده باشند.
 • در پاکستان مباحثی میان وزیر کشور ایران و مقامات پاکستان انجام شده بود و به آنها مستنداتی را ارایه کرده بودیم که جای هیچ انکاری را نداشت از همین مقطع اقدامات لازم برای تشکیل پرونده حقوقی بین المللی پیرامون این موضوع شروع شد.
کد خبر 45431

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =