ایرنا نوشت: «هاینز فیشر» رییس جمهوری اتریش که عصر دیروز -دوشنبه- وارد تهران شد، دقایقی پیش مورد استقبال رسمی «حسن روحانی» رییس جمهوری اسلامی ایران قرار گرفت و بلافاصله پس از این مراسم، مذاکرات دوجانبه آنان آغاز شد.

«هاینز فیشر» رییس جمهوری اتریش که عصر دیروز -دوشنبه- وارد تهران شد، دقایقی پیش مورد استقبال رسمی «حسن روحانی» رییس جمهوری اسلامی ایران قرار گرفت و بلافاصله پس از این مراسم، مذاکرات دوجانبه آنان آغاز شد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، رییس جمهوری اتریش به دعوت رسمی رییس جمهوری اسلامی ایران در صدر یک هیات بلندپایه سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و علمی و با هدف توسعه بیش از پیش مناسبات دو کشور به تهران سفر کرده است.
در این مراسم که در مجموعه فرهنگی - تاریخی سعدآباد انجام شد، پس از نواخته شدن سرود ملی جمهوری اسلامی ایران و اتریش، روسای جمهوری دو کشور از یگان تشریفات مستقر در محل سان دیده و سپس اعضای هیات عالی رتبه همراه را به یکدیگر معرفی کردند.
مذاکرات دوجانبه روسای جمهوری دو کشور بلافاصله پس از مراسم رسمی استقبال آغاز شد.
پس از مذاکرات دوجانبه روحانی و فیشر، قرار است نشست مشترک هیات های عالی رتبه ایران و اتریش، به ریاست روسای جمهوری دو کشور برگزار شود.
به گزارش ایرنا فیشر که به دعوت رسمی رییس جمهوری اسلامی ایران به تهران آمده، علاوه بر دیدار و گفت وگوی دوجانبه با رییس جمهوری، قرار است با آیت الله «اکبر هاشمی رفسنجانی» رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، «علی لاریجانی» رییس مجلس شورای اسلامی، «محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه و برخی دیگر از مقامات عالی رتبه کشور دیدار و گفت وگو کند.
ناظران سیاسی سفر رییس جمهوری اتریش به تهران را آغاز فصل جدیدی از مناسبات دو کشور در همه حوزه ها و دور جدیدی از مناسبات جمهوری اسلامی ایران با کشورهای اروپایی و جهان ارزیابی کرده اند.

5252

کد خبر 455053

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =