نماینده مردم زابل و زاهک در مجلس شورای اسلامی اقدام وزارت اطلاعات در دستگیری ریگی را تاریخی خواند.

احمدعلی کیخا در گفت و گو با خبرآنلاین با به یاد ماندنی خواندن اقدام وزارت اطلاعات گفت:اینکه این فردT «زنده» آن هم در این شرایط پیچیده، دستگیر شود نشان از احاطه و تبحر مجموعه های امنیتی ایران دارد.

وی با اشاره به اقدامات ریگی در چند سال اخیر افزود: مدتی بود او و گروهش امنیت سیستان و بلوچستان را به خطر انداخته و تعداد زیادی از افراد بیگناه را به خاک و خون کشیده بودند.

به اعتقاد وی اقدامات گروهک ریگی به اندازه دو تا سه دهه توسعه این استان را به عقب انداخت.

کیخا تصریح کرد: اقدامات تروریستی این گروه موجب شد افرادی که سرمایه ای داشتند دیگر تمایلی به حضور در این استان نداشته باشند و همین موضوع تولید و رونق را در سیستان و بلوچستان کاهش داد. اضافه براینکه اقدامات او هزینه های روحی و روانی زیادی بر مردم استان تحمیل می کرد.

نماینده زابل و و زاهک در مجلس گفت: بعد از شنیدن خبر دستگیری ریگی در تماسی که با معاون پارلمانی وزیر کشور داشتم ضمن تشکر از اقدامات دولت اعلام کردم به خاطر دستگیری ریگی از پنج سوال خود از وزیر کشور صرفنظر می کنم.

به گفته کیخا، در شرایطی که در مقطع حساس فعلی گروهی معاند شاخ و شانه می کشند اقدام وزارت اطلاعات نشان داد برخلاف دیگران که فقط حرف می زنند، ما کمتر حرف می زنیم و بیشتر عمل می کنیم.

وی با اشاره به ادعاهای کشور های خارجی در خصوص دستگیری بن لادن گفت: جالب آن است که سرویس های اطلاعاتی امریکا و انگلیس ارتباط نزدیکی با عوامل طالبان دارند، ضمن آنکه در افغانستان نیز حضوردارند اما با این وجود یا نمی توانند و یا نمی خواهند بن لادن را دستگیر کنند.

وی تصریح کرد: در هر دو صورت این اقدام نشان از شجاعت، تخصص و درایت نیروهای امنیتی ایران و ناتوانی و رسوایی طرف مقابل داشت.

کد خبر 45519

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =