۰ نفر
۲۲ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۲:۲۱

گروه موسیقی آدیوس در فرهنگسرای نیاوران روی صحنه می‌رود و به اجرای موسیقی جز می‌پردازد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، آنسامبل آدیوس در پاییز سال 1392 فعالیت خود را آغاز کرد.این گروه در تیر ماه 93 آثاری از استور پیاتزولا ، قطعاتی که اغلبشان برای اولین بار بود که در ایران فرصت اجرا می یافتند را با سازبندی اصلی کویینتت پیاتزولا ، تحت عنوان "شب پیاتزولا" در تالار رودکی اجرا کرد. 

در شهریور ماه همان سال نیز آنسامبل آدیوس به درخواست سفارت آرژانتین این رپرتوار را بار دیگر در فرهنگسرای نیاوران اجرا کرد، که قطعاتی از این اجرا به درخواست یکی از برگزار کنندگان برنامه؛ یعنی «رادیو بوینس آیرس» از این ایستگاه رادیویی پخش شد. 

از دیگر فعالیت های این گروه می‌توان به پروژه‌ی «شب داستان سرایان» اشاره کرد که خرداد 1394 با حضور دو تن از نوازندگان برجسته‌ی جز اروپا انزو فاواتا و مارچلو پگینی در تهران به اجرا درآمد. آثار اجرا شده در این پروژه مورد توجه یکی از معتبرترین ناشران موسیقی کشور آلمان قرارگرفت.

 آنسامبل آدیوس تصمیم دارد که آثار اجرایی در این پروژه را در پاییز 95 در کشور سوییس با همکاری ناشر آلمانی ضبط و منتشر کند.

تا به حال جشنواره‌ی شهر رم و جشنواره‌ی موسیقی جز “Musica Sulle Bocche” از آنسامبل آدیوس برای شرکت در این فستیوال ها دعوت کرده‌اند. 

در اجرای پیش رو که روز شنبه 28 شهریور در فرهنگسرای نیاوران اجرا خواهد شد ،گروه آدیوس با اضافه کردن قطعاتی به رپرتوار خود و استفاده از موسیقی الکترونیک، نگرشی متفاوت به آثار پیاتزولا خواهد داشت. نوازندگان این آنسامبل را سهیل شایسته پور: ویولن و الکترونیک، مهرداد مهدی: آکاردئون، ادیب قربانی: پیانو، محمدرضا حیدر: گیتار، امید شایسته پور: گیتار باس و رضا بنایی‌نیا: درامز تشکیل می‌دهند

۵۷۲۴۴

کد خبر 456918

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =