شهروند نوشت: متهمان پرونده جنجالی اسیدپاشی پایتخت با قرار وثیقه ٥٠٠‌میلیون تومانی در آستانه آزادی قرار گرفتند.

ساعت ٢٠ شامگاه ٨ آذرماه‌ سال گذشته وقتی دکتر «سیامند انوری» خودرواش را در نبش خیابان یازدهم دِه ونک پارک کرد از سوی دو مرد موتورسوار هدف اسیدپاشی قرار گرفت. دقایقی بعد آمبولانس اورژانس دکتر انوری را به بیمارستان منتقل کردند و با اعلام این خبر به پلیس، ماجرای این اسیدپاشی با دستور بازپرس حسین‌پور قاضی کشیک دادسرای جنایی پایتخت برای رازگشایی در اختیار اکیپی از اداره ١٦ پلیس آگاهی قرار گرفت.

مأموران بررسی‌های ویژه را در دستور کار خود قرار دادند. پس از ساعت‌ها عملیات تحقیقی، پلیس به سرنخی از یک جراح عمومی رسید که عضو هیأت علمی دانشگاه نیز بود و تحقیقات نشان می‌داد از مدت‌ها پیش با مدیر بیمارستان ضیائیان اختلاف داشته است. کارآگاهان خانه جراح کینه‌جو را در پونک شناسایی کردند و این مظنون اسیدپاشی در عملیاتی غافلگیرانه بازداشت شد.

این مظنون پرونده در همان دقایق نخست به اسیدپاشی روی صورت دکتر انوری اعتراف کرد و گفت این اقدام را با همدستی برادرزاده‌اش انجام داده است. همین موضوع کافی بود تا برادرزاده او نیز که تنها ٢١‌سال داشت توسط ماموران دستگیر شود.

پس از آن بود که متهم اصلی پرونده هدف از اسیدپاشی را انتقامجویی از مدیر بیمارستان ضیائیان اعلام کرد و برای این رفتار مجرمانه برادرزاده تحصیلکرده‌اش را نیز با خود همراه کرده بود.

با اعترافات صریح این پزشک متهم و همدستش، بازپرس حسین‌‌پور دستور بازداشت موقت این ٢ عامل اسیدپاشی را صادر کرد و تحقیقات بیشتر در این پرونده ادامه داشت.

با این حال روال طول درمان دکتر انوری تا زمان روشن شدن میزان صدمات آسیب و سوختگی ناشی از اسید همچنان درحال انجام بود که شعبه ١١٤٢ دادگاه کیفری٢ استان تهران با اعتراض به قرار بازداشت موقت متهمان این پرونده موافقت کرد.

بازداشت‌ موقت در اصطلاح حقوق کیفری به معنای زندانی کردن متهم در جریان تحقیقات مقدماتی است که گاهی تا پایان رسیدگی پرونده و صدور حکم و شروع به اجرای آن ادامه می‌یابد.

به این ترتیب ٢عامل اسیدپاشی به صورت دکتر ضیائیان با قید وثیقه ٥٠٠‌میلیون تومانی تا زمان تشکیل دادگاه در آستانه آزادی قرار گرفتند.

۴۷۴۷

کد خبر 458737

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 7
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام IR ۰۴:۴۲ - ۱۳۹۴/۰۶/۲۸
  11 3
  این چه قانون بیخودیه؟ جرم به این بزرگی اتفاق افتاده اگه همینا که باقید وثیقه آزادشدن به انتقام از یکی دیگه باز اسید پاشی کنن قضاوت جناب قاضی و حکمشون زیر سوال نمیره؟
 • بی نام A1 ۰۵:۰۸ - ۱۳۹۴/۰۶/۲۸
  11 3
  قاضی باید مبلغ وثیقه را افزایش بدهد
 • بی نام A1 ۰۵:۰۸ - ۱۳۹۴/۰۶/۲۸
  12 3
  این ادم ها خطرناکند وممکنه باز به قربانی صدمه بزنند پس باید هنوز در زندان باشند
 • بی نام A1 ۰۵:۰۹ - ۱۳۹۴/۰۶/۲۸
  4 14
  خوب شد ازاد میشند و امیدوارم که دیگه زندان نرند چون الان فرصتی برای ریشه یابی پیش امده
  • بی نام A1 ۱۰:۵۳ - ۱۳۹۴/۰۶/۲۸
   5 1
   چه جور ریشه یابی شد،تا یک چیزی میشه میگید ریشه یابی،حتما بعد از ریشه یابی به پاس ریشه یابی شدن میخواید بهش نشان افتخار هم بدید
 • بی نام A1 ۰۵:۱۴ - ۱۳۹۴/۰۶/۲۸
  12 2
  این طرح تشدید برخورد با اسیدپاشان به کجا رسید،پارسال در اوج اسید پاشی های اصفهان یمک فوریتش تصویب شد
 • بی نام US ۰۷:۰۰ - ۱۳۹۴/۰۶/۲۸
  5 1
  قابل توجه خوانندگان برادر زاده اسید پاش فقط 21 سال داشته است یعنی برای همکاری در این کار خیر سن طرف باید بیشتر باشد .