مدیر کل آموزش و پرورش استان البرز بر حضور مشاوران انتظامی در جلسات اولیاء و مربیان، افزود: اولیاء دانش آموزان باید نسبت به چگونگی بالا بردن امنیت فرزندان خود آگاه شوند و شنیدن این حرفها از زبان پلیس اثر بیشتری خواهدداشت.

به گزارش خبرآنلاین البرز و به نقل از  پايگاه خبري پليس، سردار "کامراني صالح" در ديدار با "ساکي" مديرکل آموزش و پرورش و مديران نواحي 4 گانه شهرستان کرج، گفت: نيروي انتظامي و آموزش و پرورش از جمله دستگاه هايي هستند که با هم از گذشته تعامل بسيار خوبي دارند.
وي بيان کرد: همکاري پليس و آموزش و پرورش آثار مثبت بسيار زيادي براي خانواده ها به ويژه دانش آموزان دارد، هدف از نشست هايي از اين قبيل ارائه راهکارهاي جديد براي ارتقاي سطح کمي و کيفي هماهنگي هاي بين سازماني است.
سردار کامراني صالح با اشاره به هجمه هاي فرهنگي دشمنان، بيان داشت: اولين مخاطبان ميدان جنگ نرم، آموزش و پرورش و نسل جوان کشور است؛ در اين حوزه اقدامات مشترکي که انجام مي شود بيشتر جنبه فرهنگي داشته و در برخي موارد نياز به اعتبارات مالي زيادي هم ندارند بلکه فرهنگ سازي و خلاقيت در شيوه ها در درجه اول اهميت قرار دارد.
اين مقام مسئول گفت: در بحث فرهنگ سازي ترافيک، آگاهسازي و آموزش خانواده ها و محصلين هفته ناجا فرصت بسيار خوبي است تا با نگرش جديد گام هاي بلندتري در دستيابي به اهداف دو دستگاه برداريم.
وي يادآور شد: آسيب هاي مربوط به فضاهاي مجازي، شبکه هاي اجتماعي و مواد مخدر نيز از جمله موضوعاتي است که بايد در اتاق فکرهاي مشترک به صورت مداوم مورد بررسي قرار گيرند.
فرمانده انتظامي استان البرز گفت: انتقال آموزش هاي مربوط به موضوعات امنيتي به مديران و آموزگاران از اهميت زيادي برخوردار است زيرا اين گروه در تعامل مستقيم و مستمر با دانش آموزان هستند و روي ذهنيت و شکل گيري شخصيت آنها اثرماندگار و عميقي دارند.
در ادامه اين جلسه، " ساکي" مديرکل آموزش و پرورش استان البرز گفت: به حول و قوه الهي، سال تحصيلي جديد با بيش از 400 هزار دانش آموز آغاز مي شود که در 2170 مدرسه، 15000 کلاس درس و تحت نظر يک کادر آموزشي 25 هزار نفري در البرز آموزش خواهند ديد.
ساکي بيان داشت: خوشبختانه ارتباط پليس و آموزش و پرورش بسيار نزديک است و در طول سال و به ويژه هفته نيروي انتظامي اين تعاملات ادامه دارد.
وي به برنامه هاي متنوع پليس براي آموزش وپرورش اشاره کرد و گفت: در اجراي اين برنامه ها مخاطب شناسي اهميت زيادي دارد و بايد سطوح تحصيلي، جنسيت، محتوا و ظرفيت مخاطبين مد نظر قرار گيرد.
اين مقام مسئول با تأکيد بر اينکه معضلات جامعه بايد به صورت هوشمندانه مطرح تا براي حل آنها چاره انديشي شود، ابراز کرد: هوشيارسازي و آگاهسازي خانواده ها و فرزندان بايد به گونه اي صورت گيرد که احساس امنيت در جامعه کاهش نيابد و نسبت به آسيب ها و خطرات هم حساسيت کافي ايجاد شود.
ساکي گفت: در هفته ناجا در خصوص اجراي رزمايش ها و زنگ هاي انظباط کاملا با پليس هماهنگ هستيم و همزمان با اين برنامه ها تفاهم نامه اي را هم با حضور رسانه ها با پليس رونمايي خواهيم کرد.
وي با تأکيد بر حضور مشاوران انتظامي در جلسات اولياء و مربيان، افزود: اولياء دانش آموزان بايد نسبت به چگونگي بالا بردن امنيت فرزندان خود آگاه شوند و شنيدن اين حرفها از زبان پليس اثر بيشتري خواهدداشت.
مدير کل آموزش و پرورش استان البرز در پايان گفت: تدوين تقويم اجرايي پليس و نيروي انتظامي باعث هدفمند تر شدن همکاري هاي دوجانبه خواهد شد.

کد خبر 459757

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =