بایزید مردوخی می گوید:پیش بینی ها نشان می دهد که در سال 94 رشد اقتصادی نخواهیم داشت،اما اینکه رشد اقتصادی چقدر باشد،جای بحث هست.

بایزید مردوخی می گوید: در حال حاضر در اقتصاد همه چشم ها به گشایش ازسمت فضای بین المللی دوخته شده،این درحالی است هنوز از اصلاحاتی که باید در اقتصاد صورت می گرفت، خبری نیست.

استاد دانشگاه تهران و دبیر اسبق هیات امنای حساب ذخیره ارزی در گفت وگو با خبرآنلاین با بیان اینکه یک عامل تاریخی از  گذشته  در اقتصاد ایران وجود داشته که مانع تحرک اقتصاد شده است،اظهارداشت:لختی و کندی در مجموعه سازمان ها و دستگاههای اجرایی وجود داشته که ناشی از کندی مراجع تصمیم گیری و دستگاههای اجرایی در سطح ملی و استانی است.

وی افزود: اصلاحاتی که همزمان با کاهش تورم و خروج از رکود باید صورت می گرفت،متاسفانه انجام نشده و همه چشم ها به گشایش در فضای بین المللی دوخته شده است.

مردوخی تصریح کرد:قالب پیش بینی ها نشان می دهد که در سال 94 رشد اقتصادی نخواهیم داشت،اما اینکه رشد اقتصادی چقدر باشد،جای بحث هست.

این کارشناس با سابقه سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور همچنین گفت: حجم بزرگی از نقدینگی در دست مردم است که بخش قابل توجهی از آن در اختیار گروهی است که آن را به بخش سوداگری و دلالی برده اند و انتظار هم داریم که  به  حوزه کارو تولید هدایت کنند این درحالی است که انگیزه برای هدایت این پول به بخش تولید وجود ندارد و از سویی قوانین و مقررات کشور بازدارنده است.

وی با تاکید بر این نکته که نظام تدبیر در کشور ما مشکل دارد و نمی تواند به تولید انگیزه لازم را بدهد،خاطرنشان کرد:قوانین و مقررات کشور در شرایط کنونی بیش از آنکه نقش تشویقی برای سرمایه گذاران داخلی و خارجی را داشته باشند،بازدارنده است.

به گفته وی دولت باید در گام اول اصلاح قوانین و مقررات،به بازآموزی مدیران دولتی اقدام کند که پاسخ های منفی به مردم ندهند.

 

3535

کد خبر 461301

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =