شهردار کرج:  هفتم مهر روز پاسداشت مردانی از جنس ایثار، شهامت و شهادت است

شهردار کرج با تبریک هفتم مهرماه روز آتش نشانی و ایمنی به جامعه آتش نشان این روز را، روز تجلیل و پاسداشت از جایگاه مردانی دانست که از جنس ایثار، شهامت و شهادت اند.

به گزارش خبرآنلاین البرز و به نقل از پایگاه خبری مدیریت شهری کرج علی ترکاشوند عنوان کرد: روز آتش نشانی و خدمات ایمنی، روز فرشته های نجاتی است که آتش عشق خدمت به خلق در وجودشان زبانه می کشد تا آتشِ سوزان و سوزنده حوادث را در زندگی خلق خاموش کنند.

شهردار کرج اظهار داشت: این روز یادآور رشادت مردانی است که در جبهه های حق علیه باطل در آماج حملات دشمن فداکارانه به کمک رزمندگان شتافتند و خود نیز شربت شیرین شهادت نوشیدند.

وی تاکید کرد: در حال حاضر نیز مردان و زنانی با همین روحیه در سنگر خدمت به شهروندان جان برکف و استوار ایستاده اند.

ترکاشوند بیان کرد: امروزه با ارتقاء سطح شاخصهاي كيفي زندگي شهری، انتظار مي رود آتش نشانان علاوه بر حضور در صف اول خدمت رساني به آسيب ديدگان در شهرها، در هنگام وقوع حوادث و سوانح غيرمترقبه نيز در خط مقدم امداد و نجات به آسيب ديدگان قرار گيرند که این امر در سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرج در زمان وقوع حادثه سیلاب سیجان جاده چالوس و خدمت رسانی به آسیب دیدگان محقق شد.

این مسئول ارشد شهری ادامه داد: بايد به اين نكته توجه داشت كه گسترش حوزه خدمات رساني سازمانهاي آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري ها و افزايش انتظارات عموم شهروندان از توانمندي ها و عملكرد آنها در سطح شهرها، استان و حتی کشور نشان از اهميت فوق العاده و جايگاه منحصربه فرد آن در اذهان مردم دارد و اين مهم حاصل تلاش جميع آتش نشانان فداكاري است كه با ايثار و از خود گذشتگي در پي نجات جان هم ميهن خود به قلب خطر و حادثه مي روند.

وی گفت: بی شک خدمتگزاری خالصانه و صادقانه به بندگان خداوند سبحان، در سخت ترین شرایط کاری همراه با تحمل خطرات غیرمترقبه ،جز با فداکاری، صبر و با هدف کسب رضایت حضرت حق میسر نمی باشدکه شما آتش نشانان و امداد رسانان به مردم در زمان وقوع حوادث به خوبی از عهده آن بر آمده اید و این امر شایسته تقدیر و تشکر می باشد.

شهردار کرج در پایان اضافه کرد: اینجانب با تبریک هفتم مهرماه روز آتش نشانی و ایمنیاز خدمات شبانه روزي آتش نشانان خدوم و زحمتكش شهرداری کرج قدردانی کرده و آرزوي توفيق و سلامتي براي تمام آتش نشانان فداكار از خداوند متعال خواستارم.

 

کد خبر 462751

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =