فرمانده نیرو انتظامی استان البرز در نشست خبری مطرح کرد:رسانه ها نقش مهمی در امنیت جامعه دارند

فرمانده نیروی انتظامی استان البرز در نشست خبری با اصحاب رسانه که در ستاد فرماندهی نیروی انتظامی استان البرز برگزار شد گفت :امنیت مقوله ی مهمی است و برای هر جامعه ای نیاز است و ادامه ی حیات مستلزم امنیت جامعه است . احساس امنیت از خود امنیت بالاتر است و رسانه ها نقش مهمی در احساس امنیت در جامعه دارند .

سرمه ممتحن خبرگزاری خبرآنلاین-البرز :فرمانده نیروی انتظامی استان البرز با اشاره به : شعار هفته ناجا " اقتدار پلیس ، همدلی و همیاری پلیس " موضوع مهم در مورد دستگیری ارازل و اوباش بوده و رسیدگی دستگاه قضایی را در پی داشته که با برنامه ریزی که از اول سال در نظر داشتیم ، پاکسازی را به مرحله عمل و امنیت و آرامش را برای همشهریان عزیز فراهم کردیم .
کامرانی صالح با بیان اینکه در 6 ماه گذشته در حوزه اجتماعی بیش از 52هزار فقره گذرنامه تحویل مردم داده شده افزود : بیش از 65 هزار فقره رسیدگی به وضعیت مشمولان نظام وظیفه ، بیش از 145 هزار فقره پرونده های قضایی برای امورات مردم ابلاغ قضایی شده است و بیش از 65% از پرونده های دعوی به مصالحه کشیده شده است
وی با اشاره به تماس های همشهریان با پلیس 110 گفت : همشهریان عزیزمان 500هزار تماس تلفنی با 110 را داشتند. به واسطه همین تماس ها همکاران نیروی انتظامی برای پاسخگویی به مردم شریف و عزیزمان در محلهای مورد نظر حضور پیدا کردند . در بحث تماس های مردمی قریب به 15 هزار تماس مردمی به 197 برای انتقادات ، پیشنهادات و تشکر صورت گرفته که افزایش 42% تشکر مردم از پلیس بیانگر تلاش ، کوشش و اطمینان و امنیت است که توسط پلیس صورت گرفته است .

سردار کامرانی صالح در ادامه افزود : در مجموع فعالیت های اجرایی و برخورد با مجرمین در جرائم سایبری 9% کاهش و بیش از 80% از پرونده های سایبری کشف و ضبط شده و مجرمین دستگیر شدند.
وی اضافه کرد : در مجموع سرقت ها 6% نسبت به گذشته کاهش وقوع جرم را داشتیم که حضور پلیس و طرحهایی که در زمینه پاکسازی برنامه ریزی شده بودند موثر واقع شدند.مانند 5 هزار طرح برای پاکسازی نقاط آلوده که قریب به سه و نیم تن مواد مخدر کشفیات 6 ماهه نیروی انتظامی بوده است .در این راستا 153 نفر قاچاقچی دستگیر شدند ، 13هزار نفر توزیع کننده جزء و کل و بیش از 50هزار باند توزیع مواد مخدر نیز دستگیر کردیم .
سردار کامرانی صالح در پاسخ به سوال خبرنگار خبر آنلاین در خصوص رویکرد نیروی انتظامی در برخورد با جوانان گفت : در چند سال گذشته طرحی به نام مکنا ( مدیریت کیفیت نیروی انتظامی ) در نیروی انتظامی راه اندازی شد که در این طرح مولفه خوش آیند سازی در مکان های انتظامی ، وضعیت ساخت و ساز و زیباسازی و حتی بخشی از کلانتری ها وسایل سرگرمی و ورزشی برای مراجعه کنندگان ایجاد کردیم و گام های مناسبی برداشته شده و رعایت کرامت انسانی در همه یگان ها و واحد های گشتی مورد نظر ماست.

وی ادامه داد :در حوزه تصادفات با توجه به افزایش تردد ها در حوزه درون شهری 8% کاهش تصادفات و متاسفانه در حوزه برون شهری 11% افزایش تصادفات را مشاهده میکنیم.

فرمانده انتظامی استان البرز از فراهم شدن بستر الکترونیکی برای روند پرونده هایی که آماده و تحویل دستگاه قضایی میشوند خبر داد و گفت : در 5 کلانتری در سطح شهر به عنوان پایلوت تجهیزات الکترونیکی آماده شده است که بدون دخالت فرد پرونده ها رسیدگی می شوند و تاکنون 7 هزار و 800 پرونده به صورت الکترونیکی رسیدگی شده است ، امید میرود در آینده افزایش یابد .

کامرانی صالح گفت : بیش از 500 هزار برگ آموزشی ویژه بازگشایی مدارس برای آگاه سازی دانش آموزان توزیع شده است.

وی افزود : به 33 هزار نفر از مالکان خودرو و موتور برای شماره گذاری و تعویض پلاک خدمات رسانی کردیم و همچنین بیش از 25 هزار متقاضی اخذ گواهی عدم سوء پیشینه توسط پلیس آگاهی ما خدمات رسانی شد .

کامرانی صالح ادامه داد : برای 6 هزار نفر از رانندگان در ناوگان های عمومی مسافربری برای شناخت آیین نامه راهنمایی و رانندگی آموزش داشتیم .

وی افزود : قریب به 3 و نیم تن مواد مخدر جزو کشفیات بوده که طی آن 153 نفر قاچاقچی دستگیر شده و بیش از 50 باند که به صورت سازمان یافته اقدام به توزیع مواد میکردند متلاشی شدند .
کامرانی صالح با اشاره به قاچاق کالا و تاثیرات آن در افزایش بیکاری گفت : اقدامات خوبی در این زمینه صورت گرفته است . 252 میلیارد و 480 میلیون ریال کشفیات داشته ایم که طی آن 173 خودرو توقیف و 292 نفر دستگیر شدند .

وی یادآور شد : در حوزه تصادفات با وجود افزایش ترددی که داشتیم در حوزه برون شهری 8 درصد کاهش و حوزه برون شهری 11 درصد افزایش جرائم داشتیم .

در پایان فرمانده نیروی انتظامی استان البرز از تخفیف 70 درصدی ویژه برای شهروندانی که خودرو یا موتور سیکلت آنها توقیف شده است خبر داد و گفت : این تخفیف به اشخاصی تعلق میگیرد که شاکی خصوصی نداشته و تحت تعقیب قضایی نباشند و صرفا به دلیل نداشتن مدارک یا تخلفات وسیله نقلیه شان توقیف شده است .

در پایان شایان ذکر است افتتاح شهرک ترافیکی پلیس راهور در پارک چمران کرج ، اجرای نمادین زنگ ارتباط اجتماعی در مدارس ، افتتاح ایستگاه راهور در برخی از مناطق استان ، همایش فرهنگیان و همیاران پلیس در امور ترافیکی ، برگزاری همایش پلیس و اصناف در سالن میلاد شهرداری کرج ، جشنواره فرهنگ ترافیک ، رسانه و آموزش در مدارس ، برگزاری میزگرد با دانشجویان دانشگاه آزاد ، افتتاح پروژه های عمرانی و کلنگ زنی پروژه هایی که مربوط به کلانتری هاست ، همایش راهوران محله ، غبارروبی و عطرافشانی مزار شهدا ، دیدار فرمانده و مسولان انتظامی با خانواده شهدا ، راه اندازی اتوبوس آموزشی با رویکرد پیشگیری از جرم ، راهپیمایی خانوادگی برای عموم روز جمعه 17 مهر از مسیر چهارراه طاقانی تا میدان طالقانی ، مسابقات ورزشی موتورسواران با رعلیت قوانین ، گزیده ای از برنامه ها در هفته نیروی انتظامی خواهد بود .

 

کد خبر 463141

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =