معاون پارلمانی وزیر کشور اعترافات عبدالمالک ریگی را موید اظهارات جمهوری اسلامی ایران مبنی بر حضور غربی‌ها در منطقه در جهت فتنه‌گری عنوان کرد.

محمدی‌فر در گفت‌وگو با ایسنا، درباره اظهارات اخیر عبدالمالک ریگی و دستگیری عوامل این شرور در منطقه اظهار کرد: فعلا خود وی دستگیر شده که اطلاعات ارزشمندی را در اختیار ما قرار می‌دهد و می‌تواند به روشن شدن نقش سرویس‌های اطلاعاتی و جاسوسی آمریکا و کشورهای اروپایی که در افغانستان و پاکستان حضور دارند کمک کند.

وی خاطرنشان کرد: اعترافات وی موید اظهارات ماست که بارها تاکید کرده‌ایم غربی‌ها برای صلح به منطقه نیامده‌اند و قصد فتنه‌گری دارند که این کار را از طریق افرادی مانند ریگی و با انجام جنایت محقق می‌کنند.

وی افزود: این سرویس‌های اطلاعاتی پایگاه‌های خود را در اختیار فردی قرار می‌دهند که بیش از 400 نفر از مردم ما را به خاک و خون کشیده و لذا فکر می‌کنیم بهتر است اعترافات وی به محاکم بین‌المللی برده شود و ادعاهای کسانی که با چهره حقوق بشر، شهروندی و توسعه آزادی و حکومت دموکراسی وارد منطقه شده‌اند بیشتر برای مردم و افکار عمومی دنیا روشن شود که آن‌ها از چه کسانی دفاع و با آن‌ها همکاری می‌کنند.

معاون پارلمانی وزیر کشور در ادامه از برگزاری نشست سه‌جانبه وزرای کشور ایران،افغانستان و پاکستان در چارچوب تعامل و همکاری‌های امنیتی در منطقه تا اواخر سال جاری خبر داد.

وی در مورد بحث سفر وزیر کشور به قطر نیز گفت: این سفر قرار است تا پایان اسفند سال جاری برگزار شود.

وی در مورد بحث اصلاح لایحه قانون انتخابات نیز خاطرنشان کرد: هم‌اکنون این لایحه در مجلس در دست بررسی است و دولت نیز پیشنهادات خود را مطرح کرده و هر دو طرف در حال رایزنی هستند تا به زودی مطرح و تصویب شود.

کد خبر 46439

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =