بیش از 700 دانشجوی جدید به مرکز علمی کاربردی شهرداری کرج وارد شدند

جشن دانشجویان ورودی جدید مرکز علمی کاربردی شهرداری کرج بعد از ظهر روز گذشته در ساختمان این مرکز برگزار شد و با اضافه شدن 700 دانشجوی جدید، مجموع دانشجویان مرکز به بیش از دو هزار نفر رسید.

به گزارش خبرآنلاین البرز و به نقل از پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، همزمان با آغاز سال تحصیلی دانشگاه ها و مراکز تحصیلی، جشن ورود دانشجویان جدید مرکز علمی کاربردی شهرداری این کلانشهر دیروز با حضور مسئولان و دانشجویان برپا شد و ضمن آن دانشجویان نسبت به نکات آیین نامه ای، آموزشی و دستورالعمل های مورد نیاز توجیه شدند.
رئیس مرکز در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج به بیان بخشی از فعالیت های این حوزه آموزشی پرداخت و گفت: بر اساس اعلام ظرفیت سازمان سنجش و آموزش کشور مرکز علمی کاربردی شهرداری کرج برای ترم جدید تحصیلی از امکان جذب یک هزار و 142 دانشجو برخوردار بود که این تعداد در دو گروه کاردانی و کارشناسی تقسیم بندی می شدند.
مصطفی رضاحسینی اظهار داشت: تا امروز نزدیک به 700 نفر دانشجوی جدید در مرکز ثبت نام کرده اند که با توجه به ادامه زمان ثبت نام، احتمال افزایش این رقم به یک هزار دانشجو وجود دارد.
به گفته وی، تعداد فارغ التحصیلان این مرکز در سال گذشته 500 نفر بوده است که با حذف این تعداد دانشجو از چرخه مرکز و افزایش دانشجوهای ورودی جدید، میزان دانشجویان مرکز حدود دو هزار نفر خواهد بود.
معاون اسبق فرهنگی اجتماعی شهرداری کرج، به تعداد رشته های ارائه شده در مرکز نیز اشاره کرد و اذعان داشت: تعداد 9 کد رشته تحصیلی در مقطع کاردانی به دانشجویان مرکز آموزش داده می شود که این رشته ها شامل معماری، عمران، شهرسازی، روابط عمومی، حقوق ثبتی، برنامه سازی کامپیوتر، برق مترو، خدمات الکترونیک شهر و حسابداری است.
وی اضافه کرد: در مقطع کارشناسی نیز هفت رشته تحصیلی به دانشجویان ارائه می شود که از جمله آنها عمران، معماری بافت های فرسوده، طراحی محیط بیرونی ساختمان، it در شهرداری، حسابداری مالی، حسابداری حسابرسی، مدیریت فرماندهی عملیات در حوادث و بحران ها می باشد.
این مسئول به برخی اقدامات انجام گرفته در مرکز علمی کاربردی نیز اشاره کرد و افزود: دانشجویان مرکز در سال گذشته اقدامات فرهنگی اجتماعی و هنری متعددی انجام دادند که یکی از شاخص ترین این فعالیت ها، ساخت دو فیلم و یک کلیپ در خصوص موضوعات شهری بود.

کد خبر 467208

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =