شهردار کلانشهر کرج، ارائه خدمات به شهروندان را حمایت از حقوق شهروندی دانست و افزود: مجموعه مدیریت شهری کرج اعم از شهرداری و شورای اسلامی شهر کرج به رغم رکود در ساخت و سازها و کاهش درآمدها، فعالیت های عمرانی را در نقاط مختلف شهر از جمله فردیس به خوبی پیش برده اند.

به گزارش خبرآنلاین البرز و به نقل از پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، علی ترکاشوند عصر سه شنبه ، بیست و یکم مهرماه جاری در آیین افتتاح بازار روز " وحدت " در منطقه 10 شهرداری کرج، تصویب مصوبه احداث این بازار روز را تدبیری هوشمندانه و مدبرانه خواند که از سوی شورای اسلامی شهر کرج انجام گرفت.
به گفته وی، برنامه ریزی در خصوص دریافت تسهیلات بانکی موجب شد، شهرداری کرج پروژه های عمرانی را برغم شرایطی که امروز بر جامعه حاکم است، تعطیل نکند و برنامه های عمرانی را با سرعت زیاد پیش ببرد.
ترکاشوند، افزود: مدیریت شهری کرج برای رونق بخشیدن به صنعت ساختمان سازی مصوبه ای را در شورای شهر کرج گذراند که براساس این مصوبه هر گونه عوارض یا بدهی در صنعت ساختمان سازی چنانچه مالک متقاضی پرداخت نقدی باشد، ارائه 23 درصد را شامل می شود.
ارائه تسهیلات تشویقی برای رونق صنعت ساختمان سازی
شهردار کرج گفت: ارائه تسهیلات تشویقی برای رونق صنعت ساختمان را یادآور شد و با مهم ارزیابی کردن این مهم، افزود: تقسیط بدهی های شهروندان به شهرداری با استفاده از پرداخت تسهیلات بانکی 24 ماهه بدون سود از اقدامات تشویقی است.
ترکاشوند با اشاره به کمبود مراکز درمانی در فردیس گفت: به تازگی مجوز ساخت هتل و بیمارستان در فردیس توسط سرمایه گذار بخش خصوصی اخذ شده است که اجرای این پروژه ها حاکی از اراده مدیریت شهری برای رفع محرومیت ها از چهره مناطق کم برخوردار است.
ترکاشوند به احداث بازار روز وحدت نیز اشاره کرد و گفت : این بازار بیست و دومین بازار روز کلانشهر کرج به شمار می رود که طبق برنامه های صورت گرفته در سه ماه آینده سه بازار روز دیگر به نام های مروارید،پیک و زنبق در فردیس گشایش می یابد.
وی، گفت: بازار روز وحدت با مشارکت 65 درصدی بخش خصوصی گروه مهندسین سی سی ساخته شده است.
احداث 19 هزار واحد مسکونی نوساز در شهرستان فردیس
امام جمعه شهرستان فردیس نیز در این آیین گفت: در سال های اخیر 19 هزار واحد مسکونی نوساز در این شهرستان احداث شده است که در آینده نزدیک بین 45 تا 60 هزارنفر در این واحدها مستقر می شوند.
حجت الاسلام علی اکبر ایمانی، خواستار تلاش بیش از پیش اعضای شورای اسلامی شهر کرج به منظور چاره اندیشی برای ارتقاء فضاهای عمومی در شهر فردیس شد.
نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی نیز شهرستان فردیس را نیازمند توجه ویژه مسئولان دانست و افزود: امیدواریم شهرداران مناطق 10 و 3 کرج نسبت به انجام کارهای خدماتی فردیس به ویژه منطقه 10 کرج توجه ویژه داشته باشند.
وی گفت: اگراز نظر بودجه و اعتبارات شورای شهر عزم و برنامه ریزی هوشمند و آینده نگری را مدنظر قرار ندهند با توجه به جمعیت فردیس در آینده با مشکل جدی مواجه خواهیم شد.
علی قنبر زمانی، فرماندار فردیس نیز گفت: اعضای شورای شهر کرج در برنامه ریزی هایشان مشکلات فردیس را به صورت ویژه رصد کنند، انتظار داریم شورای اسلامی شهر کرج در بودجه ،لوایح و مصوبات شهرستان فردیس عدالت را رعایت کند.
دراین مراسم از مهندس زین العابدینی مدیرعامل سابق میادین و میوه و تره بار شهرداری کرج ،جعفری مدیرعامل سازمان میادین و میوه وتره بار شهرداری کرج و دیگر مسئولان سازمان میادین تجلیل به عمل آمد.
این مراسم که با استقبال پرشور و گسترده مردم شهرک وحدت همراه بود برنامه های شاد و متنوعی اجرا شد

کد خبر 468038

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =