۰ نفر
۲۳ مهر ۱۳۹۴ - ۱۵:۲۵

ایرنا نوشت: نماینده آیت الله سید علی سیستانی مرجع عالیقدر عراق که به سرکشی از مناطق آزاد شده در شمال صلاح الدین رفته، خطاب به رزمندگان عراقی گفت که آیت الله سیستانی به شما توصیه کرده که 'اندکی صبر کنید که پیروزی نزدیک است.'

به گزارش خبرنگار ایرنا، سایت خبری 'براثا' نزدیک به مجلس اعلای اسلامی عراق که این خبر را منتشر کرده افزوده است که سید 'مکی الصافی' نماینده آیت الله سیستانی به شهرستان آزاد شده 'بیجی' در شمال تکریت در شمال صلاح الدین رفت و خطاب به رزمندگان عراقی به نقل از این مرجع عالیقدر عراقی گفت که آیت الله سیستانی به شما توصیه می کند 'اندکی صبر کنید و روابط برادرانه را بین همدیگر حفظ کرده تا همبستگی بین گروههای الحشد الشعبی (تشکیلات داوطلب مردمی) بیش از پیش تقویت شده و از اموال مردم نیز حفاظت کنید که پیروزی نزدیک است.'
به نوشته این سایت خبری، مکی الصافی این سخنان را در بین رزمندگان لشکر علی اکبر (ع) یکی از گروههای مردمی زیر مجموعه تشکیلات الحشد الشعبی در شهرستان آزاد شده بیجی عنوان کرده است.
شهرستان و پالایشگاه بیجی در شمال تکریت در جریان مرحله اول عملیات نظامی گسترده با شعار 'لبیک یا رسول الله 2' دیروز چهارشنبه آزاد شد.
لشکر علی اکبر (ع) به عنوان یکی از بزرگترین تشکیلات مردمی زیر مجموعه الحشد الشعبی وابسته به عتبات مقدسه حسینی و عباسی درکربلای معلی است.
نماینده آیت الله سید علی سیستانی تاکید کرده است که پیروزی های اخیر در شهرستان بیجی به یمن جانبازی های تشکیلات داوطلب مردمی از جمله لشکر علی اکبر (ع) بوده است.
تشکیلات داوطلب مردمی با فتوای تاریخی مراجع عالیقدر نجف اشرف و در راس آنها آیت الله سید علی سیستانی در سال 2014 و بعد از سقوط شهرهای موصل و تکریت به دست تروریست های تکفیری داعش شکل گرفت.
این تشکیلات مردمی که متشکل از گروههای مقاومت اسلامی و داوطلبان مردمی است تحت امر مستقیم نخست وزیر به عنوان فرمانده کل قوای مسلح عراق فعالیت می کند.

4949

کد خبر 468347

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =