سجاد کردانی مقدم دبیر انجمن علمی فرهنگی بازی‌های رایانه‌ای دانشگاه تهران در مراسمی که در روز شنبه 25 مهر در دانشکده علوم و فنون نوین دانشگاه تهران با حضور اساتید و دانشجویان برگزار شد شروع به کار رسمی این انجمن را اعلام کرد.

به گزارش خبرآنلاین و به نقل از روابط عمومی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، وی در خصوص انجمن‌های علمی اشاره کرد که انجمن‌های علمی پایگاه‌هایی هستند که در راستای افزایش و تقویت سطح علمی دانشجویان دانشگاه‌ها در زمینه‌های مختلف بنا نهاده می‌شوند تا دانشجویان با ظرفیت‌های شاخه مورد نظر بیشتر آشنا شده و برای حضور در عرصه‌های علمی و فعالیت‌های شغلی در آن شاخه ترغیب و آماده‌سازی شوند. وی افزود با توجه به ذات بازی‌های رایانه‌ای، این انجمن با نام انجمن علمی و فرهنگی بازی‌های رایانه‌ای در دانشگاه ثبت شده است، زیرا بازی‌های رایانه‌ای تنها محدود به علم نمی‌شود و میزان تأثیر هنر در ساخت آن با بخش علمی و فنی برابری می‌کند.

سجاد کردانی مقدم دبیر انجمن در ادامه توضیح داد که در پی گسترش بازی‌های رایانه‌ای در چند سال اخیر به‌عنوان ابزاری قدرتمند برای ترویج فرهنگ مورد نظر سازندگان بازی، مدتی است که مسئولان کشور بر آن شده‌اند تا از ساخت بازی‌های رایانه‌ای در کشور حمایت نمایند وزارت علوم نیز حمایت خود را از این موضوع اعلام کرده است. بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای نهادی است که در راستای تحقق همین هدف در کشور بنیان‌گذاری شده است. سازمان‌های دیگری همچون مرکز توسعه فناوری و رسانه‌های دیجیتال، وزارت ورزش و جوانان و دیگر نهادها به‌تازگی از بازی‌سازان ایران حمایت می‌کنند. انجمن علمی و فرهنگی بازی‌های رایانه‌ای دانشگاه تهران باهدف تلاش برای افزایش توانایی‌های علمی و فنی در زمینه بازی‌سازی تشکیل شده است و تلاش می‌کند تا با معرفی بازی‌های رایانه‌ای به‌عنوان پردرآمدترین صنعت سرگرمی در جهان دانشجویان را به ورود به این صنعت تشویق کند و دانشجوی بازی باز را به دانشجوی بازی‌ساز تبدیل کند.

همچنین در حاشیه این مراسم از لوگوی انجمن بازی‌های رایانه‌ای دانشگاه تهران با شعار ما علم را به صنعت تبدیل می‌کنیم رونمایی شد.

در پایان این مراسم مونا بختیاری مسئول روابط عمومی انجمن برنامه سال آتی انجمن بازی‌های رایانه‌ای را به‌صورت زیر برشمرد:

  • برگزاری کلاس آموزش بازی‌سازی
  • برگزاری مسابقات ایده پردازی خلاقانه برای ساخت بازی‌های رایانه‌ای
  • تشکیل تیم‌های بازی‌سازی در دانشگاه زیر نظر انجمن
  • کمک به دانشجویان در جهت ارائه طرح‌های پروژه کارشناسی و کارشناسی ارشد با محوریت بازی‌های رایانه‌ای

وی افزود ارتباط با بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای و انستیتو ملی بازی‌سازی در دستور کار انجمن قرار گرفته است و امید است تا در آینده با افزایش همکاری‌ها شاهد رشد بازی‌سازی در کشور باشیم.

 

5656

 

کد خبر 469505

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =