اجرای پروژه بهشت آباد مدتی است به شرکت آب نیرو واگذار شده است و بر این اساس برخی رسانه‌ها به روشهای سوخته ای برای تاثیر در اجرای این پروژه متوسل شده اند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، چندین روز پیش خبری بر روی یکی از خبرگزاریهای کشور در استانهای مجاور قرار گرفت که بر مبنای آن از قول مشاور استاندار این استان خبری در ارتباط با مخالفت شورای عالی امنیت ملی در راستای اجرای پروژه بهشت‌آباد نقل شده بود در حالی که این خبر صحت نداشت.

صرامی، مقتدایی و حجت الاسلام سالک نمایندگان مختلف اصفهان در گفتگو با خبرنگار خبرآنلاین اظهار داشتند که مطلب بیان شده در این رسانه به هیچ عنوان صحت ندارد ضمن اینکه در پیگیری از شرکت آب منطقه ای اصفهان نیز این مطلب عنوان شد که انجام پروژه بهشت آباد به شرکت آب نیرو واقع در پایتخت واگذار شده است و مطالعات اجرای آن بدون هیچ مشکلی در جریان است.

با توجه به اینکه این مطب تیتر نخست این خبر را تشکل می دهد در وهله اول تصور خواننده بر این است که اعلام خبری از سوی مشاور استاندار این استان انجام شده است در حالیکه در لید و متن خبر به هیچ عنوان نقل قولی از این مقام مسئول در ارتباط با مخالفت شورای عالی امنیت ملی با پروژه بهشت آباد ذکر نمی‌شود.

اگر خواننده حوصله داشته و تا انتهای خبر را مطالعه کند متوجه این نکته می شود که این تیتر از توضیحات خبرنگار در انتهای خبر در ارتباط با پروژه بهشت آباد گرفته شده است.

درواقع  خبرنگار با بیان تاریخچه این طرح در انتهای خبر توضیح داده است که در سال 92 شورای امنیت ملی با این طرح مخالفت داشته و این در حالی است که تیتر خبر به گونه ای تنظیم شده است که به نظر می رسد خبری از قول مقامی مسئول در هفته و سال جاری نقل شده است اما در پایان متوجه می شویم که این مطلب مربوط به دو سال پیش است و از قول مسئول مربوطه نیز نیست.

این نخستین بار نیست که برخی رسانه‌ها برای اجرای اخلال در این طرح که بیش از 10 سال کار کارشناسی توسط کارشناسان داخلی و خارجی در مورد آن انجام شده است از این روش استفاده می کنند که خبری سوخته را تیتر مطلب خود کرده و یا تصورات خود از گفته مقام مسئول را به عنوان تیتر خبر برمی گزینند.

اظهارنظرهای عجیب مسئولانی که حتی از عامل اجرایی بهشت‌آباد اطلاع ندارند

نکته جالب دیگر در ارتباط با این طرح اظهارنظر برخی مسئولانی است که حتی از عامل اجرایی بهشت‌آباد اطلاع درستی ندارند.

امروز روابط عمومی استادار مجاور خبری در اخیار رسانه ها قرار داده است مبنی بر اینکه آب منطقه ای استان اصفهان نباید دخالتی در نحوه اجرای سد بهشت آباد داشته باشد و  این در حالی است که مسئولان اظهار نظر کننده هنوز اطلاع ندارند که اجرای پروژه بهشت آباد به شرکت آب نیرو در پایتخت کشور واگذار شده و ارتباطی با آب منطقه ای اصفهان ندارد،

مشخص نیست که به چه دلیل درحالیکه برخی مسئولان حتی هنوز از عوامل اجرایی این پروژه نیز آگاهی ندارند در ارتباط با اجرا شدن این پروژه اظهار نظرهایی می کنند که 14 سال کار کارشناسی کارشناسان داخلی وخارجی را که همگی اجرای این طرح را تایید کردند زیر سوال می برد.

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 470253

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =