معاون فنی و درآمد سازمان تامین اجتماعی در مورد مشکل مرخصی زایمان 9 ماهه اعلام کرد که سازمان به دنبال تامین اعتبار است اما تا کنون این امر محقق نشده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، یکی از کاربران خبرآنلاین در مورد مشکلات مرخصی زایمان نوشته:" توروخدا تکلیف این مرخصی زایمان روروشن کنید.نه تامین اجتماعی زیر بار میره و نه سازمانها و ادارات و جدیدا سازمان مدیریت یه نامه زده که تصمیم گیری در این زمینه رو به عهده مدیران اجرایی گذاشته....این دیگه بدتر...مدیران دولتی بدون اجازه بالادستی هاشون اب هم نمی خورن...این وسط ما سرگردانیم فقط به این خاطر که این قضیه متولی نداره...."

 

این برای چندمین بار است که کاربران نسبت به مرخصی زایمان و مشخص نبودن 6 ماه یا 9 ماهه بودن آن سوال دارند . در همین زمینه محمد حسن زدا معاون فنی و درآمد سازمان تامین اجتماعی می گوید: هنوز بودجه لازم برای پرداخت کمک هزینه بارداری و افزایش مرخصی زایمان بانوان شاغل از 6 ماه به 9 ماهه تامین نشده است و سازمان تامین اجتماعی به دنبال تامین بودجه افزایش مرخصی زایمان تا 9 ماه است.

او با بیان اینکه سازمان تامین اجتماعی تنها قادر به پرداخت کمک هزینه بارداری 6 ماهه  است ادامه داد: برای پرداخت کمک هزینه 9 ماه رایزنی هایی شده اما هنوز برای این موضوع اعتبار لازم در نظر گرفته نشده است .

پیش از این سازمان تامین اجتماعی اعلام کرده بود: در مدت 18 ماه بررسی از میان 145 هزار زنی که از مرخصی 6 ماهه زایمان استفاده کرده اند پس از بازگشت به کار 47 هزار نفر آنان از سوی کارفرمایان خود اخراج شده اند به همین دلیل پیش بینی می شود با افزایش 9 ماه مرخصی زایمان این ریزش زنان در محیط های کار به صورت تصاعدی بالا برود.

گفتنی است: قانون افزایش مرخصی زایمان زنان از 6 ماه به 9 ماه در خرداد ماه سال 92 در قالب لایحه ای از سوی دولت به مجلس فرستاده شد که این لایحه پس از بررسی نمایندگان مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید. اما از آن زمان تا کنون به خاطر نبود بودجه این طرح اجرا نشده است.

 


45232

کد خبر 471609

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =